Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Świętokrzyska firma przejmie spółkę w Mołdawii

/jap./, [email protected]
Cermika Nowa Gala chce przejąć w Mołdawii firmę, która właśnie buduje fabrykę płytek
Cermika Nowa Gala chce przejąć w Mołdawii firmę, która właśnie buduje fabrykę płytek
Fabryka w Mołdawii dopiero się buduje, ale kielecka spółka już postanowiła ją kupić do spółki z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju. O jaką firmę chodzi? Ile zapłaci za wejście na mołdawski rynek?

3,3 miliona euro zapłaci notowana na giełdzie, konecka spółka Ceramika Nowa Gala za przejęcie części udziałów w spółce produkcyjnej w Mołdawii. Firma ta prowadzi obecnie zaawansowaną budowę fabryki ceramicznych płytek ściennych.

Ceramika Nowa Gala przejmie większościowy pakiet udziałów wraz z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Razem będą posiadać około 75 procent udziałów w, przy czym Ceramika Nowa Gala zostanie udziałowcem większościowym. Pozostałe udziały obejmą dotychczasowi udziałowcy spółki produkcyjnej.

Docelowe moce produkcyjne powstającej fabryki wyniosą około 3,7 miliona metrów kwadratowych płytek rocznie, zaś rozruch pierwszej linii technologicznej będzie możliwy po około pół roku od sfinalizowania przejęcia.

Ceramika Nowa gala chce po przejęciu mołdawskiej firmy, wysyłać produkowane tutaj płytki między innymi na Ukrainę, do Rumuni i wybranych krajów bałkańskich. Oczywiście jednym z rynków będzie także sama Mołdawia.

Przejmowana fabryka zlokalizowana jest w specjalnej strefie ekonomicznej położonej blisko stolicy kraju - Kiszyniowa. Co ważne dla inwestorów, giełdowa spółka z Końskich nie planuje w związku z przewidywaną akwizycją nowej emisji akcji. Cała operacja jest w tej chwili na etapie podpisania listu intencyjnego.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia