Świętokrzyski biznes pod lupą. Strefa Biznesu prezentuje wydarzenie gospodarcze naszego regionu

opr. /MS/
Strefa Biznesu wybiera największe wydarzenie gospodarcze naszego regionu
Strefa Biznesu wybiera największe wydarzenie gospodarcze naszego regionu
Jak co roku, portal gospodarczy Strefa Biznesu prezentuje dokonania świętokrzyskiego biznesu. Przypominamy, co wydarzyło się w firmach w biznesie w pierwszym kwartale mijającego roku.

STYCZEŃ

 

Hotel Dal

 

W nowy 2011 rok najwyższy w Kielcach, czynny dopiero od roku, Hotel Dal wszedł z nowiutką trzecią gwiazdką. I jak zapowiedziała dyrekcja - już myśli o czwartej.

Nowoczesny i kompleksowo wyposażony obiekt to drugi w Polsce, po gdańskim, z sieci hoteli Dal. Oprócz pokoi hotelowych w budynku jest 40 pokoi biurowych i dwie sale konferencyjne z pełnym wyposażeniem audio-wideo na prawie sto osób.

 

Do niedawna przy jego logo widniały dwie gwiazdki, świadczące o jego kategorii. Wystarczył niecały rok i Kielce mogą się pochwalić nowym trzygwiazdkowym obiektem. Dodatkowy atut dla Hotelu Dal w zmaganiach z konkurencją wiązał się ze spełnieniem specjalnych wymogów komisji kategoryzującej, oceniającej standard hoteli. Wśród nich były między innymi: czynna przez co najmniej 12 godzin restauracja, serwująca posiłki dla gości, pranie odzieży hotelowych gości, zestaw do czyszczenia odzieży, obuwia.

 

Salon Toyoty

 

W styczniu dowiedzieliśmy się także, że mamy w regionie dealera samochodowego, który właśnie wygrał w klasyfikacji „Całkowite zadowolenie klienta”

 

Dwie stacje należące do znanych w naszym regionie przedsiębiorców Elżbiety i Marka Romanowskich, zostały docenione przez Toyotę Motor Poland. Radomska została „Dealerem Roku 2010”, a kielecka zwyciężyła w rankingu „Całkowite zadowolenie klienta”.

 

- Na ten sukces czekaliśmy od wielu lat. Każdy dealer o tym marzy – komentują Elżbieta i Marek Romanowscy. - Zbiegło się to z 20-leciem Toyoty w Polsce i naszą 19-letnią działalnością na rynku - dodali.

Rita Motors

 

To się jeszcze nie przytrafiło, żadnemu polskiego dealerowi tej marki w Polsce. Kielecka firma dwa razy z rzędu dostała prestiżowy tytuł i w tym roku jej szef znów poleci do Paryża odebrać statuetkę.

 

A chodzi o tytuł Peugeot Quality Awards 2010, ktory drugi rok z rzędu przypadnie właścicielowi firmy Rita Motors, Rafałowi Jaskulskiemu.

 

Wybierając najlepszych dealerów w swojej sieci, firma Peugeot Polska kieruje się wieloma wskaźnikami, w tym oczywiście także wskaźnikiem sprzedaży i progresji wyników. Kielecki dealer tej marki, firma Rita Motors już drugi raz z rzędu okazała się najlepsza w Polsce wśród innych sprzedawców. To się jeszcze nie zdarzyło w historii tej marki w Polsce.

 

Cukiernia Heka

 

Cukiernia Heka otworzyła drugą w Kielcach i piątą w województwie świętokrzyskim kawiarnię i cukiernię. Ta rodzinna firma działa wyłącznie na terenie naszego regionu od 1994 roku.

 

Właścicielami cukierni Heka jest małżeństwo Andrzeja i Edyty Sieroń ze Starachowic, którzy działalność przejęli po swoich rodzicach.

 

Diamenty Forbesa

 

26 stycznia, miesięcznik Forbes ogłosił listę polskich przedsiębiorstw, które najszybciej zwiększają swoją wartość. Tegoroczną, piątą już edycję konkursu zainaugurował w Kielcach. Po raz pierwszy wręczono e-diamenty. Wśród Diamentów Forbesa znalazły się świętokrzyskie firmy:

 

Firmy duże, powyżej 250 milionów złotych:

- PPHU PUblima Spółka Jawna Lichota &Lichota z Ostrowca Świętokrzyskiego

- NOMI SA z Kielc

Firmy średnie 50-250 milionów złotych:

- Budromost Starachowice sp. z o.o z Wąchocka

- Kopalnie Dolomitu SA z Sandomierza

- Chemar Rurociągi sp. z o.o z Kielc

- Lewiatan Kielce sp. z o.o z Kielc

- Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Kartel SA z Jędrzejowa

- Hampik sp z o.o z Kielc

- Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców z Kielc

- Wodociągi Kieleckie sp. z o.o z Kielc

- Aron sp. z o.o z Kielc

- Unimax SA z Kielc

- PPHU Wtórpol Zakład Pracy Chronionej ze Skarżyska-Kamiennej

Firmy małe 5-50 milionów złotych:

- Elpoautomatyka sp. z o.o z Połańca

- Supramed sp. z o.o z Kielc

- Tranzit sp. z o.o z Moskorzewa

- Zakład Produkcyjno-Handlowy PROFAR sp. z o.o z Sobkowa

- Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy ROAD sp. z o.o z Włoszczowy

- Santa-Eko Tadeusz Zych Izabela Rutowska sp. j z Sandomierza

- PGKiM w Staszowie Spółka Gminy z o.o

- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Agsol sp.jawna z Pacanowa

- PPU Kiel-Tech sp. z o.o z Kielc

- Agencja Reklamowo –Handlowa Cmyk sp. z o.o z Kielc

- Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych SA z Kielc

- Biko Serwis sp. j. z Chęcin

- Maxtel sp. z o.o z Kielc

- Kolporter Holding sp. z o.o z Kielc

- Fabryka Maszyn Pralniczych Pramazut sp. zo.o z Masłowa

- IKM Agropom sp. z o.o z Buska Zdroju

- Targi Kielce sp. z. o.o z Kielc

- Wijas Tomasz i PawełWijas sp. j. z Kielc

 

Pierwszym e-diamentem w regionie mogą się poszczycić Targi Kielce. Kielecki ośrodek wystawienniczy zdobył wyróżnienie w rankingu e-diamenty Forbesa & Onet.pl na najlepszą firmową stronę internetową w województwie.

 

Real

 

Hipermarket Real w Kielcach został wyróżniony tytułem „Market Roku 2011” w trzeciej edycji konkursu organizowanego przez branżowy magazyn „Wiadomości Handlowe”.

Niezależne jury obradujące pod honorowym przewodnictwem ekonomisty profesora Witolda Orłowskiego wybrało po trzy placówki detaliczne w pięciu rodzajach sklepów: małych, średnich i dużych oraz wśród supermarketów i hipermarketów, które otrzymały nominacje do nagrody.

 

Oprócz kieleckiego Reala były to również placówka w Lublinie oraz hipermarket sieci zlokalizowany w Centrum Handlowym King Cross w Warszawie. Wszystkie nominowane placówki to sklepy przebudowane według nowej koncepcji zapewniającej klientom maksymalną wygodę i komfort zakupów.

 

Barlinek

 

Kielecka spółka giełdowa Barlinek potwierdziła, że zachowuje najwyższe standardy odpowiedzialności społecznej. 25 stycznia Giełda Papierów Wartościowych ogłosiła nowy skład Respect Indexu, w którym Barlinek ponownie jest jedną z 16 spółek, które spełniają bardzo wysokie wymogi w zakresie zarządzania, ładu informacyjnego, relacji inwestorskich, etycznego działania oraz dbałości o ekologię.

 

Siedem Smaków

 

Z myślą o amatorach zimowych sportów na stoku, na kieleckim Stadionie otwarto nową restaurację „Siedem Smaków”, która serwuje smaczne dania. Można posilić się w przerwie między zjazdami i na świeżym powietrzu pobyć dłużej.

 

LUTY

 

Warto przypomnieć historię, która rozpoczęła się na Targach Ambiente we Frankfurcie. W lutym informowaliśmy, że dzięki podpisanemu tu kontraktowi Fabryka Porcelany AS w Ćmielowie ma dostarczyć do pięciu sklepów w hotelach Dubaju figurki - wysadzane brylantami, ręcznie robione, drogie i luksu-sowe . Każda będzie kosztować 60 tysięcy złotych.

 

Salon Play

W Kielcach otwarto największy w stolicy województwa i najbardziej reprezentacyjny salon sieci Play.

 

Solidna Firma

 

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim po raz dziewiąty odbył się finał regionalny programu gospodarczo-konsumenckiego Solidna Firma 2010 dla województwa świętokrzyskiego.

 

W tym roku certyfikaty odebrali: Enrem-Połaniec Sp. z o.o z Turska Małego, Europejskie Centrum Pomocy Poszkodowanym Sp. z o.o. ze Starachowic, Inwazja PC SA ze Staszowa, Odlewnia Żeliwa Fansuld Sp.j. z Końskich, Paleo-3 z Kazimierzy Wielkiej, PPUH Perfopol Sp. z o.o. ze Starachowic, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. ze Starachowic, Świętokrzyskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Trakt Sp. z o.o. z Górek Szczukowskich, Zakłady Mechaniczne Bifamet Sp. z o.o. z Jędrzejowa.

 

Kielecka Fabryka Mebli

 

Złoty Medal Targów Poznańskich zdobyła Kielecka Fabryka Mebli. Niemal od razu przyniósł wymierne efekt w postaci zwiększonego zainteresowania sieci handlowych, produkowaną w Kielcach serią mebli Moderno, autorstwa Sebastiana Serwilskiego.

 

BRE Bank

 

BRE Bank po raz kolejny otrzymał Wyróżnienie Honorowe oraz Godło Promocyjne Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców z 7 Złotymi Gwiazdami w XII edycji konkursu organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Polsko-Amerykańską Fundację Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw.

 

- Prestiżowe Godło Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców przyznane zostało nam już po raz ósmy, co potwierdza nasze profesjonalne i odpowiedzialne zaangażowanie w obsługę małych i średnich firm. Widać wyraźnie, że trzymamy dobrą formę – powiedział Krzysztof Kobryń, dyrektor Oddziału Korporacyjnego w Kielcach.

 

Statoil

 

Od 22 lutego, kierowcy mogą tankować paliwo na nowej stacji benzynowej. Nowa stacja paliw Statoil znajduje się w Kielcach przy ulicy Bohaterów Warszawy, obok supermarketu Tesco.

 

Komandor

 

Komandor otworzył nową fabrykę w podkieleckiej Bilczy. Dzięki najnowszej technologii i specjalnie stworzonemu oprogramowaniu projekt mebli już z domu klienta trafia na produkcję, a gotowe meble otrzymamy w ciągu czterech dni.

 

- Proces zarządzania firmą jest w pełni zautomatyzowany, a wprowadzone rozwiązania pozwoliły połączyć różne obszary, od stworzenia wizualizacji aż po produkcję mebli. Dzięki temu produkt, który przekazujemy klientowi jest najwyższej jakości, a czas oczekiwania na niego dużo krótszy – mówił Ireneusz Wejman, prezes zarządu firmy Komandor.

 

Profit

 

Na terenie dawnej Agromy przy ulicy Krakowskiej 293 w Kielcach ruszyło Centrum handlowe PROFIT. Na 820 metrach kwadratowych powierzchni znajdziemy zarówno sprzęty i przybory kuchenne, łazienkowe, elementy dekoracyjne czy zabawki dla dzieci. Ofertę sklepu uzupełniają ubrania i bielizna.

 

MARZEC

 

Hotel Uroczysko

 

Basen i bicze wodne, łoża masujące i jacuzzi oraz jedyna w regionie łaźnia parowa to tylko część z atrakcji, jakie proponuje nowy, czterogwiazdkowy hotel Uroczysko Business&Spa w Cedzynie koło Kielc. Już sam hotelowy hol robi ogromne wrażenie 12 metrowym kryształowym żyrandolem. 5 marca odbyło się wielkie otwarcie.

 

Na 8 tysiącach metrów udało się zgromadzić wszystko, co potrzebne do komfortowego wypoczynku. Hotel Uroczysko Business&Spa, który powstawał przez 2,5 roku spełnia wymogi kategorii czterech gwiazdek bez najmniejszych wątpliwości. Lwia część inwestycji została sfinansowana ze środków własnych.

 

Body and Senses

 

W Kielcach otwarto nowy sklep „Body and Senses. Bielizna dla Ciebie”. Jest czynny przez siedem dni w tygodniu. W największym w Polsce salonie bielizny na 250 metrach kwadratowych można znaleźć bieliznę w każdym rozmiarze.

 

– Jesteśmy największym salonem pod względem zatowarowania. Asortyment jest wyeksponowany na 250 metrach kwadratowych. Z badań rynkowych, które prze-prowadziliśmy wynika, że nie ma drugiego takiego salonu w kraju – zapewniła Justyna Dziewięcka, kierownik sklepu.

 

Kwark

 

Kwark Komputer otworzył nowy salon ze sprzętem komputerowym. Mieści się on w budynku Jagiellońska Point przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach, nieopodal starego sklepu tej firmy.

 

Dzięki architektonicznym udogodnieniom jest on dostępny także dla osób niepełnosprawnych. Klienci mogą korzystać z dwóch bezpłatnych parkingów znajdujących się przed sklepem.

 

Forbes

 

Miesięcznik Forbes opublikował swoją najnowszą listę najzamożniejszych Polaków. Michał Sołowow podobnie jak rok temu zajął czwartą pozycję na liście z majątkiem ocenionym na 5,5 miliarda złotych. Na 93 miejscu, również podobnie jak rok temu uplasował się Krzysztof Klicki, którego majątek wyceniono na 205 milionów.

 

Apaget Studio w Jawex Szumen

 

Około pięćset metrów kwadratowych powierzchni ma nowe studio meblowe firmy Paged, jakie można już oglądać w kieleckiej galerii Mebli Jawex Szumen.

 

I Forum Ekonomiczne

 

25 marca otwarto uroczyście I Forum Ekonomiczne pod tytułem: „Inwestycje w Polsce Wschodniej”. Organizatorem tego istotnego z punktu rozwoju gospodarczego naszego regionu wydarzenia było Grono Targowe Kielce oraz Business Centre Club przy współpracy z Targami Kielce. Jego celem była dyskusja na temat atrakcyjności inwestycyjnej regionu, regulacji prawnych dotyczących inwestycji, inwestycji infrastrukturalnych w regionie oraz planowanych działań mających na celu intensyfikację procesu pozyskiwania inwestorów w województwach Polski Wschodniej.

 

Hotel Kameralny

 

Kłęby pary pachnącej eukaliptusem, dyskretne światło i uspokajająca muzyka to najnowsza propozycja na ukojenie skołatanych nerwów, odchudzanie, oczyszczenie organizmu z toksyn i poprawienie nastroju. W Hotelu Kameralnym w Kielcach otwarto łaźnię parową, z której korzystać mogą nie tylko hotelowi goście.

 

Po trzech latach działalności w Hotelu Kameralnym w Kielcach działa już nie tylko basen z hydromasażem o różnej mocy, jacuzzi i sauna fińska. Do dyspozycji hotelowych gości i mieszkańców naszego miasta oddano w tutejszym Parku Wodnym łaźnię parową.– To idealne warunki do odpoczynku i relaksu, a także poprawienia zdrowia - mówi dyrektor hotelu Marcin Dybała.

 

Odyssey ClubHotel Wellness&SPA

 

Otwarty został Odyssey, pięciogwiazdkowy hotel w województwie świętokrzyskim.

Największa w Polsce ściana z żywych kwiatów i sala do ćwiczeń jogi i tai-chi, szklana podłoga, pod którą jest piasek z plaży i egzotyczne gekony i żółwie można między innymi oglądać w Odyssey ClubHotel Wellness&SPA w podkieleckiej Dąbrowie.

 

Jest tu 38 pokoi i cztery apartamenty z 37-calowymi ledowymi telewizorami, 14 gabinetów kosmetycznych, urządzonych w różnych stylach, trzy sale konferencyjne, dwa baseny, sauny, restauracja z 300-metrowym tarasem z najpiękniejszym widokiem w Kielcach na Góry Świętokrzyskie, zamek w Chęcinach i Karczówkę.

 

- Budowa tego obiektu była dla mnie wielkim wyzwaniem. I chociaż mam spore doświadczenie w budownictwie, nareszcie mogę odetchnąć z ulgą, bo wszystko się udało – powiedział na otwarciu zadowolony z ukończonej inwestycji Piotr Syska, właściciel obiektu.

 

Bank Spółdzielczy**w Kielcach**

 

Wszystkie najważniejsze osoby w województwie świętokrzyskim stawiły się na otwarcie rozbudowanej siedziby Bank Spółdzielczego w Kielcach. Prezesowi Stanisławowi Matejkiewiczowi gratulował marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, wojewoda świętokrzyska Bożentyna Pałka-Koruba oraz prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

 

Na uroczystość przybyli goście z innych banków oraz organizacji finansowych. Wśród nich między innymi dyrektor kieleckiego oddziału Narodowego Banku Polskiego, Teresa Potocka oraz dyrektor krakowskiego oddziału NBP, Wiesław Gumuła, a także prezes zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej, Alfred Domagalski.

 

Nadajnik na Świętym Krzyżu

 

Grupa TP podpisała przedwstępną umowę sprzedaży spółki Emitel, wiodącego polskiego operatora naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej. To właśnie do Emitera należy 157 - metrowy nadajnik na Świętym Krzyżu.

 

Kupi go wraz z kilkoma takimi masztami w Polsce i całą potężną infrastruktura jeden z czołowych funduszy private equity w Europie – Montagu Private Equity. Wartość transakcji wyniosła 1,7 miliarda złotych.

 

- Ta umowa jest wynikiem strategii Grupy TP, która zakłada koncentrację na naszej podstawowej działalności. Jesteśmy też przekonani, że Montagu, jako nowy właściciel, zapewni dalszy dynamiczny rozwój Emitela – mówił Maciej Witucki, prezes grupy TP.

Radiowo Telewizyjne Centrum Nadawcze na Świętym Krzyżu ma dokładnie 157 metrów wysokości. Zbudowano je 1966 roku. Sygnał radiowy oraz telewizyjny emitowany z wieży swoim zasięgiem pokrywa całe województwo świętokrzyskie i spore fragmenty województw ościennych. Dzięki znakomitej lo-kalizacji obiektu, zasięg stacji radiowych i telewizyjnych jest wyjątkowo duży i przekracza 100 kilometrów w każdym niemal kierunku. Jest to jeden z najlepszych, pod względem powierzchni pokrycia sygnałem, obiektów nadawczych w Polsce i Europie Środkowej.

 

Gazele Biznesu

 

Czterysta dwadzieścia dziewięć procent – dokładnie tyle wyniósł wzrost przychodów w ciągu trzech ostatnich lat, najbardziej dynamicznie rozwijającej się świętokrzyskiej firmy w 2010 roku, wynika z tegorocznej edycji nagrody Gazele Biznesu. Tytuł ten dostało w tym roku sześćdziesiąt naszych podmiotów gospodarczych.

 

Organizowana przez Puls Biznesu gala Gazele Biznesu dla południowo wschodniej części Polski odbyła się w Krakowie i to właśnie tam odebrali swoje statuetki świętokrzyscy przedsiębiorcy. A byli wśród nich tacy, którzy tę nagrodę odbierali po raz kolejny. To właśnie im najtrudniej zdobyć ją jeszcze raz, bo nie jest łatwo w dużym stopniu pomnożyć przychody, za których pomnożenie nagrodę odebrało się już wcześniej. Dlatego tym bardziej trzeba cenić obecność na liście firm dużych, takich jak choćby Ekoplon, Jawex, Chemar Rurociągi, Lewiatan, Tes, Wodociągi Kieleckie, JP Granit, Wtórpol, WiR czy Mostostal Kielce.

 

Oto pełna lista świętokrzyskich firm:

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe UNIWERSUM sp. z o.o.

FHU SPRZĘTKOM Krzysztof Seweryn

TEVOR SA

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe JAWAL sp.j. Waligóra Jan i Elżbieta

G-SPEED Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Jolanta Gruszka

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH STASZÓW sp. z o.o.

Zakład Usługowo-Handlowy TOMBET Tomasz Gwóźdź

Elpologistyka sp. z o.o.

Zakład Robót Inżynieryjno-Transportowych WOD-GAZ Czesław Sztuk

EKO-TERM A.Pękalski, B.Rękas sp.j.

CHEMAR RUROCIĄGI sp. z o.o.

LEWIATAN-KIELCE sp. z o.o.

TES Centrum Materiałów Budowlanych SA

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych CEZET BIS sp. z o.o.

ENERGETYKA CIEPLNA MIASTA SKARŻYSKO-KAMIENNA sp. z o.o.

Wojtas Marian Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROKAM PIASECZNO

BUSKOPOL SA

Zakład Instalacji Sanitarnych G.Świderska & H.Fałdziński sp.j.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe AGSOL sp.j. Zdzisław Wróbel i Agnieszka Wielgus

Wolak Maciej i S-ka WOLBUD I sp.j.

EKOPLON S.A.

Zakład Elektryczny ZELKO Jarosław Kowalczyk

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DEFRO Robert Dziubeła

MAXTEL Sp. z o.o.

KERRY POLSKA sp. z o.o.

EKOTECHNIKA Plus Sp. z o.o.

HANPIK sp. z o.o.

Zakład Usług Budowalno-Handlowych NOWBUD Aleksander Nowak, Edward Bracki Sp.J.

Firma Handlowa ACTIVE Sp.J. M.Kaczmarska i A.Hajduk

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe POLDAUN Sp. z o.o.

Świętokrzyskie Centrum Piekarsko-Cukiernicze AS-POLZAP Janina Kawecka i Katarzyna Moszkowska sp.j.

ŚWIĘTOKRZYSKIE CENTRUM RATOWNICTWA MEDYCZNEGO I TRANSPORTU SANITARNEGO

WIR EURO-UBOJNIA sp. z o.o.

MOSTOSTAL KIELCE SA

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe PINGWINEK Jerzy Świercz, Anna Świercz sp.j.

STAR-GRES sp. z o.o.

JAWEX Małgorzata Kempińska Sp.J.

MAG-KAS Lech Kocjasn i Wspólnicy sp.j.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w KIELCACH

Firma Budowlana Anna-Bud Anna Bartela

Zakład Energetyki Cieplnej w Staszowie sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o. w Sandomierzu

PPHU WTÓRPOL ZPChR Leszek Wojteczek

ŚWIĘTOKRZYSKIE CENTRUM FARB I LAKIERÓW sp. z o.o.

KIDEM sp.j. Ireneusz Kowalski i Dorota Kowalska

MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI sp. z o.o.

JP GRANIT sp. z o.o.

KAMIENIOŁOMY ŚWIĘTOKRZYSKIE sp. z o.o.

TERMO-TECH Przedsiębiorstwo Wdrożeń Techniki Kotłowej sp. z o.o.

Zakład Produkcyjno-Handlowy PROFAR sp. z o.o.

Międzywojewódzka Usługowa Spółka Inwalidów w Kielcach sp. z o.o.

Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o.

CSK sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego KARTEL S.A.

TRANZIT sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Sp. z o.o.

Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych SA

Drukarnia DUET S.Kaczmarczyk, J.Cedro sp.j.

WODOCIĄGI KIELECKIE sp. z o.o.

SKO-POL Anna, Jerzy Włodarczyk sp.j.

 

FORUM LOKALNEGO BIZNESU - Mirela Paterok

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie