MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Świętokrzyskie Budowy Roku 2015: Zobacz nagrodzonych

marzena
Od lewej; Dariusz Michalak, dyrektor Wydziału Targów w Targach Kielce, Piotr Ziółkowski, dyrektor Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, Piotr Chałupka, współwłaściciel firmy Hsd Chałupka and Becher, Wojciech Radomski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Na Stoku, Łukasz Walaszczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej tej spółdzielni, Michał Kubicki, prezes Unimax Developmen oraz, Andrzej Detka, właściciel pracowni architektonicznej Detan, Anna Żmudzińska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publiczne w Samsonowie, Mariusz Nowak, zastępca burmistrza Gminy i Miasta Chęciny, Justyna Lichosik, zastępca dyrektora Kieleckiego Parku Technologicznego, Zbigniew Kała, właściciel salonu Bmw, Stanisław Wróbel , redaktor naczelny Echa Dnia.
Od lewej; Dariusz Michalak, dyrektor Wydziału Targów w Targach Kielce, Piotr Ziółkowski, dyrektor Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, Piotr Chałupka, współwłaściciel firmy Hsd Chałupka and Becher, Wojciech Radomski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Na Stoku, Łukasz Walaszczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej tej spółdzielni, Michał Kubicki, prezes Unimax Developmen oraz, Andrzej Detka, właściciel pracowni architektonicznej Detan, Anna Żmudzińska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publiczne w Samsonowie, Mariusz Nowak, zastępca burmistrza Gminy i Miasta Chęciny, Justyna Lichosik, zastępca dyrektora Kieleckiego Parku Technologicznego, Zbigniew Kała, właściciel salonu Bmw, Stanisław Wróbel , redaktor naczelny Echa Dnia. Dawid Łukasik
W piątek, 8 kwietnia, na wielkiej gali w Hotelu Kongresowym w Kielcach poznaliśmy laureatów konkursu „Echa Dnia”, Targów Kielce i Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach na najlepszą i najładniejszą inwestycję 2015 roku w województwie świętokrzyskim. Najlepszym budynkom, zdaniem czytelników „Echa Dnia” i kapituły plebiscytu, w tym grona kieleckich architektów, przyznano Złote, Srebrne i Brązowe Medale za walory architektoniczne nowo powstałych inwestycji oraz prace rewitalizacyjne.

Gala plebiscytu, który organizowany jest w naszym województwie już po raz szósty i tym razem była wydarzeniem wśród inwestorów i architektów z województwa świętokrzyskiego. Odbyła się w czasie trwających w Kielcach targów Dom oraz Ogród i Ty.  

Laureaci byli szczęśliwi

Złoty Medal dla Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach odebrał doktor Piotr Ziółkowski, dyrektor Centrum, który po nagrodę dla docenianej na świecie architektury obiektu przyjechał z Warszawy w krótkiej przerwie między jedną a drugą ważną zagraniczną podróżą służbową.

- Ogromnie cieszę się z uznania dla naszego obiektu i Złotego Medalu w konkursie architektonicznym regionu świętokrzyskiego. Jest mi niezmiertnie miło kierować placówką, która tak dobrze wkomponowała się w lokalny krajobraz i działając od lipca ubiegłego roku, przyciąga wiele osób  - mówił Piotr Ziółkowski.      

 - Dobre projekty architektoniczne bronią się same w tym konkursie, bo i czytelnicy, i architekci doceniają ich zasługi dla budowania nowego wizerunku miast i całego regionu. Cieszę się, że i odnowa naszego  historycznego obiektu zyskała uznanie i znalazła się w gronie najlepiej ocenionych obiektów - mówił Mariusz Nowak, zastępca burmistrza Gminy i Miasta Chęciny.

Dla urody regionu

Konkurs  wyłonił najlepsze obiekty i był także iprzeglądem inwestycji budowlanych, które oddano do  użytku w ubiegłym roku. Pokazał kondycję świętokrzyskiej branży budowlanej i ostatnie trendy w regionalnej  architekturze.

- Promujemy w ten sposób dobre wzory w budownictwie, po to by wszystkim żyło się w naszym regionie jak najwygodniej i najładniej - mówił Stanisław Wróbel, redaktor naczelny Echa Dnia, przewodniczący kapituły konkursu. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia