Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Świętokrzyskie firmy błysnęły podczas targów Agrotech w Kielcach

Marzena Ślusarz
Krzysztof Dziekan, właściciel firmy Dziekan z Solca Zdroju, prezentuje agregat Mamut z opatentowanymi rozwiązaniami.
Krzysztof Dziekan, właściciel firmy Dziekan z Solca Zdroju, prezentuje agregat Mamut z opatentowanymi rozwiązaniami. Dawid Łukasik
Istna rewia innowacyjności na trwające przez ostatnie trzy dni 21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech przyciągnęła do Kielc dziesiątki tysięcy rolników z kraju. Pośród gigantów prezentowały się również firmy z regionu świętokrzyskiego.

Czytaj także: Agrotech z hitami i atrakcjami. Jest wiele światowych nowości oraz nowy ursus C-360 (zdjęcia, wideo, relacje)

Zobacz też: Minister Sawicki zaatakowany na Targach Agrotech w Kielcach

Więcej zdjęć z Targów Agrotech w Kielcach

Istna rewia innowacyjności na trwające przez ostatnie trzy dni 21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech  przyciągnęła do Kielc dziesiątki tysięcy rolników z kraju i regionu. Pośród gigantów prezentowały się również firmy ze Świętokrzyskiego.

Nowa "60" od Ursusa
Swoje kroki rolnicy obowiązkowo kierowali do stoiska Ursusa, gdzie miejsce miał premierowy pokaz nowej wersji ciągnika C-360. Maszyna zachwyca nowoczesnością. Producenci zapowiadają, że będzie to najtańszy traktor w swojej klasie na rynku. Na wejście do kabiny czekały kolejki. - Cała linia C jest nowa, również 350 i 380. To ciągniki nowej generacji, z innowacyjnymi silnikami i pneumatyką, klimatyzacją - mówił Henryk  Gałka z kieleckiego oddziału przedsiębiorstwa Pol-Mot, właściciela fabryk Ursus. 

CZYTAJ również: Powrót legendy z pompą. Nowy C-360 na Agrotechu przyciągał tłumy (zdjęcia, WIDEO)

c

Henryk Gałka z kieleckiego Pol-Motu prezentował nowoczesny silnik modeli C Ursusa. (fot. Dawid Łukasik)

Słynne case'y
Wielką uwagę zwracały również ciągniki przedsiębiorstwa CASE IH, którego dealer ma siedzibę w Górnie pod Kielcami. Case'y i steyry były oblegane, a doradcy klienta pracowali jak w ukropie. - Mamy tak wiele modeli, że każdy z rolników wybierze traktor dostosowany do potrzeb, gwarantuję, że praca stanie się przyjemnością - mówił Mariusz Kisiel, dystrybutor i właściciel firmy Kisiel.

 

Kisiel

Kolejki do ciągników na stoisku firmy Case IH. By usiąść w kabinie trzeba było chwilę poczekać. (fot. Dawid Łukasik)

 

Świętokrzyska technika
Wśród maszyn znalazły się modele wyprodukowane przez nasze firmy. Krzysztof Dziekan, właściciel przedsiębiorstwa Dziekan z Zielonek koło Solca Zdroju, konstruktor wielu sprzętów, już prezentował nowy. - Mamut to absolutnie nowoczesny agregat ścierniskowo - uprawowy - mówił. - Po przejeździe można od razu siać.

Firma Dexwall z Buska również prezentowała własne konstrukcje, jak agregat talerzowy tur. Marek Raczyński, kielecki producent pośród agregatów uprawowych i bron, wskazywał na rozdrabniacz do słomy.

Marek Raczyński, prodecent maszyn rolniczych z Kielc, zachwalał rozdrabniacz do słomy własnej konstrukcji.

Marek Raczyński, prodecent maszyn rolniczych z Kielc, zachwalał rozdrabniacz do słomy własnej konstrukcji. (fot. Dawid Łukasik)

Maszyny własnej produkcji promował skarżyski Mesko-Rol. - Nowością jest kosiarka sadownicza, a mamy również zgrabiarki i przetrząsacze - mówił Zbigniew Majewski, kierownik działu technicznego.

Skarżyski Mesko-Rol prezentował maszyny własnej produkcji. - To solidne sprzęty - mówili Edyta Busiek i Arkadiusz Pietrasiak..

Skarżyski Mesko-Rol prezentował maszyny własnej produkcji. - To solidne sprzęty - mówili Edyta Busiek i Arkadiusz Pietrasiak. (fot. Dawid Łukasik)

Co przygotowała firma Defro z Rudy Strawczyńskiej w powiecie kieleckim? - Piecie do ogrzewania domów, pompy ciepła, nagrzewnice do szklarni, proekologiczne kotły na pelet... - wymieniał Adam Jęczmiński z Defro.

Defro

Adam Jęczmiński z firmy Defro prezentuje proekologiczny kocioł na pelet. (fot. Dawid Łukasik)

Nawozowe doradztwo
Pytaniami zostali zasypani doradcy Agrocentrum z Kielc. Poruszane były kwestie użycia konkretnych produktów, jak nawozy dolistne czy o przedłużonym działaniu azotu i nawożenia upraw.
Najnowszą ofertę produktową prezentował Ekoplon z Szydłowa - nawozy dolistne oraz środki żywienia zwięrząt.   

Najnowszą ofertę Ekoplonu -  nawozy dolistne i środki żywienia zwięrząt - przedstawiali Jarosław Tokarski i Tomasz Marciniak.

Najnowszą ofertę Ekoplonu -  nawozy dolistne i środki żywienia zwięrząt - przedstawiali Jarosław Tokarski i Tomasz Marciniak. (fot. Dawid Łukasik)

Z solidną gamą nawozów dolistnych, donasiennych i doglebowych wystawiła się firma Olimax z Bilczy pod Kielcami. - Nowością jest seria microplon. To nowe życie dla gleby - zapewniała właścicielka Zofia Vahlberg.

 

- Nowością Olimaxu jest seria microplon. To nowe życie dla gleby - zapewniała właścicielka firmy Zofia Vahlberg.

- Nowością Olimaxu jest seria microplon. To nowe życie dla gleby - zapewniała właścicielka firmy Zofia Vahlberg. (fot. Dawid Łukasik)

Garść informacji
Podczas Agrotechu wiedzą służyli przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem.- Wyjaśniamy kwestie dotacji unijnych - relacjonowali przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego oraz Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. - Do nas przychodzą z pytaniami o ubezpieczenia, emerytury,rehabilitację - mówił Robert Szwagierczak z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Sprostać pytaniom starali się również pracownicy Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia