1. liga piłkarek ręcznych. PGNiG Superliga coraz bliżej! Suzuki Korona Handball Kielce wygrała arcyważny mecz w Warszawie

Joanna Gołąbek
W zaległym meczu 1. ligi piłkarek ręcznych AZS AWF Warszawa przegrała z Suzuki Koroną Handball Kielce. Kielczanki pokonując wicelidera umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli grupy C i są coraz bliżej wygrania ligi, co dałoby im prawo ubiegania się o grę w PGNiG Superlidze.

ZOBACZ>>> Piłkarki ręczne Suzuki Korony Handball Kielce dostały auta od sponsora. Zobacz zdjęcia

AZS AWF Warszawa - Suzuki Korona Handball Kielce 25:32 (9:10)
Suzuki Korona Handball: Hibner, Szplit, Chodakowska – Jach, Gliwińska 3, Kędzior 11, Rosińska 3, Pastuszka 4, Skowrońska 8 (3), Młynarska-Papaj 2, Zimnicka 1, Piwowarczyk.

Hala warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego na Bielanach znów szczęśliwa dla kieleckich szczypiornistek! W 2017 roku, wygrywając z AZS AWF 40:21, nasze zawodniczki zapewniły sobie awans do Superligi, dziś wygrywając z tym samym rywalem 32:25, zrobiły olbrzymi krok do awansu.

Zwycięzca tego meczu otwierał sobie prostą drogę do zajęcia pierwszego miejsca w grupie C pierwszej ligi, a tym samym do ubiegania się o awans do PGNiG Superligi. Przed spotkaniem pierwsze w tabeli kielczanki wyprzedzały mające jeden mecz rozegrany mniej warszawianki o trzy punkty. AZS AWF miał tę przewagę, że jesienią wygrał w Kielcach 25:19.

Początek spotkania był wymarzony w wykonaniu Suzuki Korony Handball – bardzo dobrze funkcjonowała obrona, świetnie broniła Małgorzata Hibner, kielczanki ciągnęły kontrę i w 6 minucie prowadziły 4:0. Ale szybko się to skończyło, bo warszawianki też świetnie zaczęły grać w defensywie i też kontrowały. Nasze zawodniczki przez 10 minut nie zdobyły gola i w 14 minucie gospodynie wygrywały 5:4. Stawka spotkania wyraźnie paraliżowała zawodniczki obu zespołów, bo popełniały one mnóstwo błędów i wielokrotnie przy rozegraniu piłki wyrzucały piłkę poza boisko.

W 25 minucie wiceliderki wygrywały 9:7, ale ostatnie minuty pierwszej połowy lepiej rozegrała nasza drużyna, wychodząc przed przerwą na jednobramkowe prowadzenie.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra kielczanek, które ograniczyły proste błędy do minimum, czego nie można powiedzieć o ich rywalkach. Stąd nasze zawodniczki miały dużo okazji do kontrataków, dobrze rozgrywały też atak pozycyjny. Przewaga Suzuki Korony Handball rosła powoli, ale systematycznie.

Ciągle bardzo dobrze broniła Hibner, wspierała ją defensywa, a w ataku skuteczne były Magdaleny - lewoskrzydłowa Kędzior i obrotowa Skowrońska. W 49 minucie po trafieniu tej drugiej było 24:17, trzy minuty później po golu tej pierwszej 27:19. W ostatnich minutach „akademiczki” kryły na całym boisku, ale nie mogło to odwrócić losów wygranej. Zespół z Kielc odrobił stratę z pierwszego meczu z nawiązką!

Naszej drużynie pozostały do rozegrania trzy mecze, wszystkie z drużynami z Warszawy - 24 kwietnia w stolicy z AZS UW, 28 kwietnia w Kielcach z Wesołą Warszawa i 8 maja w Warszawie z Varsovią.

Zobacz piękne piłkarki ręczne. Wyjątkowa sesja Suzuki Korony Handball Kielce [ZDJĘCIA]

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: