1. liga piłkarek ręcznych. Porażka osłabionej Suzuki Korony Handball Kielce w Płocku

W Płocku aż 14 bramek dla Suzuki Korony Handball Kielce zdobyła Magdalena Berlińska. Kamil Bielaszewski
W spotkaniu 1. ligi piłkarek ręcznych, SMS ZPRP I Płock pokonała Suzuki Koronę Handball Kielce. Kielczanki zagrały w tym meczu w mocno osłabionym składzie.

Porażka wicelidera Suzuki Korony Handball Kielce w Płocku

SMS ZPRP I Płock - Suzuki Korona Handball Kielce 27:24 (10:8)
Suzuki Korona Handball: Toboła, Smelcerz - Samiczak 2, Miśkiewicz 2, Podsiadło, Staszewska 2, Rzepka 2, Szymanik, Kotwica 2, Berlińska 14 (5), Mikocka.

Trzecia porażka kielczanek w rozgrywkach została poniesiona z rywalem, z którym w normalnych warunkach spokojnie by sobie poradziły. Ale Koroneczki pojechały do Płocka w mocno okrojonym ze względów zdrowotnych składzie. Zagrały nieźle w obronie, ale w ataku miały tylko jedną zawodniczkę, która stanowiła realne zagrożenie dla bramki rywalek. Magdalena Berlińska zdobyła w sobotę aż 14 bramek, co stanowi ... 58 procent dorobku naszego zespołu.

Zespół z Kielc nieźle zaczął mecz, jeszcze w 11 minucie był remis 3:3. Jednak od tego momentu nasze zawodniczki przez 12 minut (!) nie zdobyły gola, marnując aż trzy rzuty karne i kilka pozycji sam na sam. SMS odskoczyła na 6:3. Wprawdzie tuż po przerwie nastąpił dobry okres gry drużyny trenera Pawła Tetelewskiego i w 41 minucie był remis 13:13, ale znów wyłączyła się skuteczność i płocczanki zdobyły cztery bramki z rzędu, nie oddając już prowadzenia do końca spotkania.

Następny mecz Suzuki Korona Handball Kielce rozegra 4 marca, podejmując Varsovię Warszawa.