1. liga piłkarek ręcznych. Prawie 40 bramek Korony Handball Kielce z Urbisem Gniezno

W meczu 1. ligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce wygrała z Urbisem Gniezno.

Korona Handball Kielce - Urbis Gniezno 38:31 (22:12)

Korona Handball: Hibner, Januchta, Zięba - Zimnicka 2, Młynarska 3, Gliwińska 2, Staszewska, M. Więckowska 8, Skowrońska 3, Syncerz 6 (2), Szymanik 2, Mochocka 3, Jach 1, Piwowarczyk 2, Parandii 1, Kędzior 5.

Drużyna z Gniezna pokazała, że nieprzypadkowo zajmuje czwarte miejsce w tabeli, choć nie mogła w żaden sposób zagrozić liderowi. Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęła Magda Więckowska, której potężne rzuty raz za razem trafiały do siatki rywalek. W 17 minucie Korona Handball prowadziła 11;5, a w 23 - 18:8. Kielczanki dobrze grały też w obronie, a jej najmocniejszym punktem była bramkarka Małgorzata Hibner, która w momencie zejścia z boiska w 25 minucie miała skuteczność w granicach 50 procent.

Bo właśnie w ostatnich minutach pierwszej części gry trener Paweł Tetelewski zaczął systematycznie wpuszczać na boisko rezerwowe. Przez to w drugiej połowie mecz się wyrównał, a nawet lekką przewagę zaczęły uzyskiwać szczypiornistki Urbisu. Jeszcze w 49 minucie było 34:24, ale sześć minut później - 34:28, a w 56 minucie - 35:30.

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA