1. liga piłkarzy ręcznych. AZS AGH Kraków przerwał serię Wisły Sandomierz

Archiwum
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz przegrała z AZS AGH Kraków. To była pierwsza przegrana "wiślaków" w rundzie rewanżowej.

Wisła Sandomierz - AZS AGH Kraków 28:33 (13:19)
Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - A. Malinowski 5, Szklarski 2, Białkowski 1, Radwański 6 (3), Wiącek 3 (1), S. Malinowski 1, Chudzik, Pawelczyk 1, Skuciński, Kozioł 6, Werstler 3.

Drużyna trenera Adama Węgrzynowskiego wygrała dwa pierwsze mecze w rundzie rewanżowej i wydawało się, że przedłuży serię, bo "akademików" z Krakowa można było na swoim terenie traktować jako rywala w zasięgu. Ale tylko się wydawało i tylko przez kilkanaście minut meczu.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Wprawdzie od remisu 5:5 w 7 minucie Wisła straciła trzy bramki z rzędu, ale szybko odrobiła straty i w 13 minucie było 8:8. Ale od tego momentu gospodarze znów mieli serię trzech straconych goli. AZS AGH w końcówce pierwszej połowy jeszcze powiększył prowadzenie.

To samo zrobił na początku drugiej połowy, w 39 minucie gospodarze przegrywali już 13:23 i wiadomo było, że goście zabiorą punkty do Krakowa. Ambitnie walczący "wiślacy" kilka razy zmniejszali straty do pięciu goli różnicy, ale to było wszystko.