1. liga piłkarzy ręcznych. AZS UJK Kielce wygrał w Chrzanowie i skończył sezon na czwartym miejscu

Dawid Łukasik
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Unimetal Recykling MTS Chrzanów przegrał z AZS UJK Kielce.

Unimetal Recykling MTS Chrzanów - AZS UJK Kielce 20:24 (10:12)
AZS UJK: Czerwiński, Pyrka - Bernacki, Boszczyk 4, Wacek 2, stęnik 1, Siedlarz 4, P. Bysiak, Goliszewski 6, Pawłowski, Zdziech 4, M. Bysiak 3.

Grający ciągle bez kilku kontuzjowanych graczy AZS UJK zakończył sezon wygraną na trudnym terenie i awansem w końcowej klasyfikacji grupy D pierwszej ligi na czwarte miejsce. Do trzeciego miejsca, które dawało w przyszłym sezonie miejsce w Lidze Centralnej, zabrakło siedmiu punktów. Istnieje jeszcze szansa, że Związek Piłki Ręcznej zorganizuje dodatkowy turniej o miejsce w tych rozgrywkach, z udziałem drużyn, które zajęły w poszczególnych grupach czwarte miejsca. Na decyzję trzeba zaczekać.

Mecz w Chrzanowie był dość wyrównany, po obu zespołach widać było zmęczenie sezonem, stąd sporo błędów. Mocnymi punktami obu drużyn byli bramkarze, w kieleckiej ekipie w ważnych momentach kilka przechwytów zaliczył Kamil Siedlarz.

Lepiej zaczęli spotkanie gospodarze, którzy od stanu 5:5 zdobyli trzy bramki z rzędu i w 17 minucie wygrywali 8:5. Ale od tego momentu bardzo dobrze zaczęli grać "akademicy", którzy zdobyli sześć bramek z rzędu i prowadzenia nie oddali już do końca meczu. W 34 minucie goście prowadzili 15:11. Chrzanowianie kilka razy zbliżali się na różnicę jednego trafienia, ostatni raz w 53 minucie (19:20). Kielczanie odpowiedzieli jednak serią trzech bramek i wtedy (57 minuta) wiadomo było, że zabierają punkty ze sobą.