1. liga piłkarzy ręcznych. Kolejna wyjazdowa wygrana AZS UJK Kielce!

Mariusz Jabłoński
W zaległym meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, MTS Chrzanów przegrało z AZS UJK Kielce.

MTS Chrzanów - AZS UJK Kielce 24:25 (12:11)

AZS UJK: Drozd, Jastrząb - Bernacki, Bulski 7 (1), Boszczyk 3, Wacek 1, Stępnik, Siedlarz 4, Bysiak, Goliszewski 3 (2), Hady 1, Gasin 6.

Kielczanie wygrali na bardzo trudnym terenie i potwierdzili po raz kolejny, że jako beniaminek są "czarnym koniem" rozgrywek. AZS UJK zakończył pierwszą rundę na piątym miejscu w tabeli grupy C pierwszej ligi, z zaledwie dwupunktową stratą do lidera, KPR Legionowo!

Goście wyszli na rozgrzewkę w koszulkach z napisem "Misiek, jesteśmy z Tobą!!!", co było wyrazem wsparcia dla Michała Błaszkiewicza - syna trenera AZS UJK. Młody człowiek jest zawodnikiem grup młodzieżowych PGE VIVE i złamał rękę.

Mecz w Chrzanowie był bardzo zacięty. W pierwszej połowie drużyny prowadziły na zmianę, ale zwykle różnicą nie większą, niż jednobramkowa. Początek drugiej części należał do MTS, ale gospodarze nie mogli zbudować znaczącej przewagi. Najwyżej prowadzili w 44 minucie - 18:15. Jeszcze w 55 minucie miejscowi wygrywali 24:22, ale już do końca meczu kielczanie nie dali sobie rzucić bramki. Sami zdobyli trzy - rzucali je Jakub Bulski oraz (dwie) Kamil Siedlarz. Ostatnia z nich, zdobyta w ostatniej sekundzie, zadecydowała o wygranej "akademików".

- Drużyna pokazała charakter, mądrość, cierpliwość i wiarę do ostatniej akcji. W ostatnich minutach zagrało nasze dobre ustawienie w obronie, kasowaliśmy akcje rywala i zdobywaliśmy bramki. 30 sekund przed końcem Daniel Goliszewski przechwycił piłkę przy wrzutce Chrzanowa. Wziąłem czas, ustaliliśmy zagrywkę, drużyna zagrała do ostatniej sekundy i udało się! - cieszył się trener naszego zespołu, Tomasz Błaszkiewicz.