1. liga piłkarzy ręcznych. KSSPR Końskie pokonało kandydata do awansu!

Archiwum
W zaległym meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie wygrało z Zagłębiem ZSO 14 Sosnowiec.

KSSPR Końskie - Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 28:25 (16:9)
KSSPR: Szot - Woś 4, Ł. Sękowski, B. Sękowski 5 (3), Maleszak 1, Wolski 8, Włodarski 3, Kubała 2, P. Matyjasik 5, Ciołak, Śledź, Słonicki.

Zaległy mecz 13. kolejki, rozgrywany 13 marca, był szczęśliwy dla KSSPR. Po bardzo dobrej grze, konecczanie pokonali jednego z kandydatów do awansu. Sosnowiczanie zajmują wprawdzie trzecie miejsce w tabeli grupy D pierwszej ligi, ale gdyby w sobotę wygrali w Końskich, wróciliby na pozycję lidera, bo do prowadzącej Padwy Zamość tracili tylko dwa punkty.

O wygranej gospodarzy zadecydowała świetna w ich wykonaniu pierwsza połowa. Szczególnie dobrze wyglądała wtedy gra obronna drużyny trenera Michała Przybylskiego, duże wsparcie w bramce dawał Daniel Szot. W 17 minucie po trafieniu Wiktora Kubały gospodarze wygrywali 7:4. Potem z minuty na minutę Zagłębie, mające w składzie kilku bardzo doświadczonych zawodników, z 44-letnim grającym trenerem, królem strzelców ekstraklasy z 2008 roku, Mariuszem Kempysem na czele, coraz gorzej radzili sobie z defensywą KSSPR. Spieszyli się, oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Stąd przewaga naszego zespołu rosła, a rosłaby jeszcze szybciej, gdyby nie dobra postawa w bramce gości wychowanka KSSPR, Rafała Ratuszniaka. W 25 minucie, po golu Bartosza Sękowskiego, było 14:7.

W drugiej połowie zespół z Sosnowca zagrał lepiej, a miejscowi nieco mniej skutecznie. Wprawdzie w 43 minucie było 23:16, w 50 - 25:18, ale potem, po kilku nieudanych akcjach ofensywnych koneckiej drużyny, Zagłębie zaczęło odrabiać straty. Zrobiło się nerwowo, bo w 55 minucie KSSPR prowadziło tylko 25:22. Na szczęście nasi zawodnicy odpowiedzieli golem. Nieco ponad minutę przed końcem Zagłębie doprowadziło do stanu 26:24, ale kilkanaście sekund później Przemysław Matyjasik ładną wkrętką uspokoił sytuację.

W sobotę, 20 marca, o godzinie 18, KSSPR gra na wyjeździe z Viretem CMC Zawiercie.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: