1. liga piłkarzy ręcznych. KSSPR Końskie pokonało lidera!

W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie wygrało z liderem grupy D, Padwą Zamość.

KSSPR Końskie - Padwa Zamość 31:29 (12:15)
KSSPR: Szot, Witkowski - P. Napierała 1, Woś 9, Maleszak 1, Wolski 4, Ciszek, Włodarski 3, Rurarz 1, Kubała 7, P. Matyjasik 5 (4), Słonicki.

Mecz miał się odbyć 24 października. W koneckiej ekipie był problem z koronawirusem, KSSPR chciało przełożyć mecz, ale klub z Zamościa się na to nie zgodził. Spotkanie odwołał w końcu z urzędu Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Zdecydowanym faworytem zaległego spotkania była Padwa, która w dotychczas rozegranych pięciu spotkaniach lekko pomyliła się tylko raz - dopiero po rzutach karnych wygrała z AZS UJK Kielce. Pozostałe spotkania rozstrzygnęła na swoją korzyść w normalnym czasie gry.

Konecczanie grali dotychczas "tak sobie", z czterech meczów wygrali tylko jeden i zajmowali trzecie miejsce od końca tabeli. W dodatku niewiadomą była forma zespołu po długim okresie bez treningu. A ostatni mecz drużyna trenera Michała Przybylskiego rozegrała niemal miesiąc temu - 17 października.

Początek spotkania nie zapowiadał dla gospodarzy niczego optymistycznego. Nasz zespół miał poważne problemy z płynnym rozgrywaniem akcji, a także ze skutecznością. Nie pomagała podwyższona momentami do 9-11 metra defensywa. W 12 minucie miejscowi przegrywali 3:7, w 19 - 6:11, w 28 - 9:15. Wydawało się, że Padwa odniesie w tym spotkaniu zwycięstwo i to wysokie.

Już jednak w końcówce pierwszej połowy coś się zaczęło w grze "Koni" zmieniać. Było wtedy kilka dobrych zachowań w obronie, defensywę wspierał bramkarz Daniel Szot, po drugiej stronie wreszcie "zaczęło wpadać". Po trzech golach gospodarzy z rzędu, trzybramkowa (12:15) strata do przerwy dawała jakieś nadzieję na drugą połowę.

Jej początek to jeszcze lekka przewaga zamościan, którzy w 33 minucie wygrywali 17:13, ale z minuty na minutę konecczanie grali coraz lepiej i to w każdym elemencie. Bardzo dobry mecz rozgrywał zdobywca 9 bramek, Bartosz Woś. Pierwszy raz zbliżyli się w 35 minucie (16:17), ale Padwa odpowiedziała dwoma golami. W 43 minucie Artur Rurarz doprowadził do remisu 21:21, a trzy minuty później KSSPR prowadziło już 23:22. W ostatniej fazie meczu nasz zespół pomaleńku dokładał do przewagi po jednym golu, a ze zwycięstwa mógł się cieszyć w 59 minucie, gdy Wiktor Kubała trafił na 31:28.

W sobotę, 14 listopada, o godzinie 18, KSSPR Końskie zagra w Sandomierzu z Wisłą.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH PGE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: