1. liga piłkarzy ręcznych. KSZO Ostrowiec pokonał beniaminka, ale łatwo nie było

Archiwum
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrał z AZS AGH Kraków.

KSZO Ostrowiec Św. - AZS AGH Kraków 33:31 (18:15)
KSZO: Piątkowski, Kijewski - Chmielewski 3, Falasa 6, Iskra 7 (1), Jeżyna, Ćwięka 7, Kogutowicz, Lazarowicz 1, Grabowski, Jędrzejewski 2 (1), Wojkowski 7.

Ostrowczanie pokonali beniaminka, ale nie przyszło im to łatwo. Wprawdzie prowadzili praktycznie przez cały mecz, ale o wygraną musieli drżeć do ostatnich minut. KSZO od początku meczu budował przewagę, choć w niezbyt szybkim tempie. W 12 minucie drużyna trenera Tomasza Radowieckiego wygrywała 8:5, cztery minuty później 11:7, w 37 minucie - 23:18. Potem w grze gospodarzy sporo było nieskuteczności i prostych błędów, co wykorzystali krakowianie, dwa razy zmniejszając straty do jednego gola - w 46 minucie było 25:24, a pięć minut potem 28:27. Gospodarze odetchnęli dopiero w 59 minucie, gdy Sebastian Iskra, który zdobył trzy ostatnie w tym meczu gole dla naszego zespołu, trafił na 32:29.