1. liga piłkarzy ręcznych. KSZO Ostrowiec pokonał SMS ZPRP II Kielce. Ostrowczanie wiceliderem

Archiwum
W zaległym meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrał z SMS ZPRP II Kielce.

KSZO Ostrowiec Św. - SMS ZPRP II Kielce 40:35 (18:18)
KSZO: Piątkowski, Kijewski - Chmielewski 7 (1), Falasa 3, Iskra 8, Jeżyna 4, Ćwięka 5, Cukierski, Kogutowicz 1, Lazarowicz, Grabowski, Granat, Jędrzejewski 7, Wojkowski 5, Jagiełło.
SMS ZPRP II: Wysocki, Pieńkowski - Wleklak 1, Rybarczyk 1, Wrona 4, Wasiak 13 (3), Welcz 3, Wierzbicki 3, Szczęsny, Sarnowski 1, T. Bojarczuk, Koc 9, Wywrot.

Podobnie jak tydzień wcześniej w meczu z AZS AGK Kraków, KSZO pokonał beniaminka, choć musiał na to mocno zapracować. Tym razem jednak wygrana w zaległym spotkaniu została nagrodzona awansem na pozycję wicelidera grupy D pierwszej ligi.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i prowadzona w szybkim tempie. Goście najwyższe prowadzenie osiągnęli w 12 minucie (10:7), kiedy mieli serię trzech trafień z rzędu. Ostrowczanie szybko jednak doprowadzili do stanu 10:10 i w tej remisowej zwykle tonacji obie drużyny zakończyły tę część gry.

Drugą lepiej zaczęli podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego, który zbudowali trzybramkowe prowadzenie (24:21 w 36 minucie). Młody zespół z Kielc, głównie za sprawą prawego rozgrywającego Patryka Wasiaka (aż 13 trafień w meczu) odgryzali się. Ostatni raz kontakt mieli w 40 minucie (26:25). Potem skuteczniejszy KSZO odbudował przewagę (30:26 w 45 min) i spokojnie rozegrał końcówkę spotkania, inkasując komplet punktów.