1. liga piłkarzy ręcznych. Po ogromnej walce i emocjach KSZO Ostrowiec przegrał z AZS UJK Kielce po rzutach karnych [ZDJĘCIA]

Anna Śledzińska, PK
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, KSZO Handball Ostrowiec Świętokrzyski przegrał po rzutach karnych z AZS UJK Kielce.

KSZO Handball Ostrowiec Św. - AZS UJK Kielce 30:31 po karnych (27:27, 13:14)
KSZO Handball: Kijewski, Piątkowski - Chmielewski 5, Falasa 2, Tkaczyk 1, Jeżyna 3 (3), Cukierski 1, Kogutowicz, Grabowski 4, Jędrzejewski 2, B. Sieniek, Wloskiewicz 5, Wojkowski 4.
AZS UJK: Jastrząb, Pyrka - Bulski 2, Boszczyk 2, Stępnik 2, Szafarczyk 2, Siedlarz 1, Bysiak, Goliszewski 9 (5), Sornat 3, Wójcik 1, Zdziech 1, Gasin 4.

Wielkie emocje, zacięte, pełne walki i stojące na dobrym poziomie derby województwa w Ostrowcu. Kibice, którzy przyszli również zobaczyć pierwszy w ostrowieckiej hali występ nowego zawodnika KSZO, Grzegorza Tkaczyka, zapewnili świetną atmosferę i gorący doping.

W pierwszej połowie prowadzenie kilka razy przechodziło z rąk do rąk, ale gospodarze nie prowadzili wyżej, niż różnicą jednej, a goście - dwóch bramek.

Drugą połowę KSZO zaczynał w potrójnym osłabieniu, bo pod koniec pierwszej, w ciągu 75 sekund, trzej jego gracze dostali dwuminutówki. W 38 minucie zespół z Kielc zdołał odskoczyć na trzy bramki (16:19). Ale kolejne sześć minut gry ostrowczanie wygrali 6:1 i prowadzili 22:20. Do końca meczu prowadzenie zmieniało się jeszcze kilka razy, a bramkę na remis, doprowadzającą do rzutów karnych, zdobył w ostatniej minucie Wiktor Jędrzejewski z KSZO.

W pierwszej serii karnych pomyliły się dwie "7" - Daniel Boszczyk i Maciej Jeżyna. Kolejny nieskuteczny rzut, który zadecydował o wygranej kielczan, to dopiero ostatnia kolejka - nie trafił Damian Falasa, w ubiegłym sezonie zawodnik AZS UJK. Dla gości był to już drugi w tym sezonie konkurs karnych - w pierwszej kolejce przegrali w ten sposób w Zamościu z Padwą.

Po meczu powiedzieli
Mirosław Curyło, drugi trener AZS UJK: Spodziewaliśmy się trudnej przeprawy, wiedzieliśmy, że zespół z Ostrowca jest wzmocniony i postawi nam trudne warunki. Spotkały się dwie równorzędne drużyny, na wysokim poziomie. W takich sytuacjach decydują szczegóły, detale, które dzisiaj były po naszej stronie i pomogły nam odnieść zwycięstwo w karnych.

Filip Jastrząb, bramkarz AZS UJK: - My już chyba sami siebie przyzwyczailiśmy do niełatwych meczów. Każdy wiąże się z trudnymi momentami i ten wynik jest na styku. Dzisiaj na pewno część meczu była dobra w obronie. W ataku gdybyśmy wykorzystali przynajmniej połowę sytuacji, wynik mógłby być zupełnie inny. W takich meczach nie można powiedzieć, że ktoś grał słabo. Wygraliśmy jako drużyna.

Tomasz Radowiecki, trener KSZO Handball: - Gratuluję drużynie UJK i chcę podziękować naszym chłopakom, bo zagraliśmy kawał dobrej piłki ręcznej. Decydowały niuanse i szczegóły. Bardzo chcieliśmy, ale wtedy nie zawsze wszystko wychodzi. Musimy popracować nad skutecznością, wyciągnąć z tego meczu wnioski. Nie oglądamy się za siebie, pracujemy dalej. Dziękuję kibicom za świetną atmosferę na trybunach, momentami byli naszym ósmym zawodnikiem.

Maciej Jeżyna, zawodnik KSZO Handball: - To był mecz walki przez 60 minut. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. Walkę było widać na boisku, nikt nie odpuszczał. Dzisiaj każdy mógł wygrać, ale piłka ręczna to gra błędów. My zrobiliśmy jeden błąd więcej. Po tym meczy, jak poprawimy skuteczność, nie mamy się o co martwić.

ZOBACZ>>> 1. liga piłkarzy ręcznych. Wisła Sandomierz zdobyła pierwszy punkt. Przegrała po karnych z SMS ZPRP Kielce