1. liga piłkarzy ręcznych. Porażka KSSPR Końskie na boisku lidera

Marcin Radzimowski
W meczu ostatniej kolejki pierwszej rundy 1. ligi piłkarzy ręcznych, Olimpia Medex Piekary Śląskie wygrała z KSSPR Końskie.

Olimpia Medex Piekary Śl. - KSSPR Końskie 27:24 (15:11)
KSSPR: Markowski - P. Napierała 6, Woś 4, Biegaj 6, Włodarski 3, Rurarz 1. P. Matyjasik 4 (3), Słonicki.

Konecczanie pojechali na Śląsk w tylko 10-osobowym składzie, między innymi bez Wiktora Kubały. W dodatku bramkarz Emil Jarosz oraz Wiktor Sękowski nie pojawili się na boisku, więc szkoleniowiec KSSPR miał do zmiany tylko jednego zawodnika z pola. Jak na taką biedę w składzie "Konie" zaprezentowały się w tym spotkaniu całkiem przyzwoicie.

W pojedynku lidera z trzecią drużyną w tabeli, zamykającym pierwszą rundę rozgrywek, niemal cały czas prowadzili gospodarze. Na początku meczu szybko odskoczyli na kilka bramek (11 minuta 6:3), korzystając z nieskuteczności KSSPR (między innymi dwa nierzucone karne) i kilku prostych błędów w ataku konecczan. Kilkubramkowa przewaga Olimpii Medex utrzymywała się przez całą pierwszą połowę.

Na początku drugiej zespół z Końskichzaczął agresywnie bronić daleko od swojej bramki i szybko zaczęło to przynosić efekty. W 38 minucie drużyna trenera Michała Przybylskiego doprowadziła do remisu 17:17, a dwie minuty później wyszła na prowadzenie 18:17. Przy wyniku 19:18 dla KSSPR trener ekipy z Piekar poprosił o przerwę, a po niej jego zawodnicy odblokowali się w ofensywie. Natomiast nasi szczypiorniści mieli długi okres nieskuteczności i strat, przez siedem minut nie zdobyli gola, a przez 14 minut tylko dwa razy pokonali bramkarza rywala. W 51 minucie Olimpia prowadziła 24:20. Mimo to goście ciągle dążyli do odrobienia strat. W 56 minucie Ślązacy wygrywali tylko 25:23, grali w osłabieniu, a konecczanie dwa razy mieli piłkę na zdobycie kontaktowego gola. Niestety, dwa rzuty były nieskutecznie i Olimpia znów odskoczyła.