1. liga piłkarzy ręcznych. Porażka KSSPR Końskie w ostatnim tegorocznym meczu

Krzysztof Krogulec
W zaległym meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie przegrało z Czuwajem Przemyśl.

KSSPR Końskie - Czuwaj Przemyśl 25:29 (14:11)

KSSPR: Buchcic, Witkowski - Woś 2, Maleszak 4, Pilarski 3, Wolski 4, Telka 2, Gruszczyński, Rurarz, P. Matyijasik 8 (5), T. Napierała 1, Słonicki 1.

W pierwszej połowie gospodarze zagrali w każdym elemencie dobre zawody. Goście wychodzili na prowadzenie tylko w pierwszych minutach, potem przeważali zawodnicy KSSPR. Ostatni remis w tej części gry notowano w 21 minucie (9:9), potem drużyna trenera Roberta Napierały odskoczyła na trzy gole (13:10, 26 minuta).

To, co nasza drużyna wypracowała w pierwszej połowie, roztrwoniła w pierwszej fazie drugiej części. W 35 minucie był remis 15:15. KSSPR odskoczyło jeszcze na dwie bramki (17:15), ale od tego momentu konecczanie stracili pięć bramek z rzędu. Szczególnie dużo kłopotów naszym zawodnikom sprawiali bracia Kubisztalowie - rozgrywający, były reprezentant Polski Michał (9 bramek) i obrotowy Maciej (7, z czego 6 w drugiej połowie). Od stanu 22:24 w 50 minucie Czuwaj miał serię czterech bramek - najpierw dwie rzucił Michał Kubisztal, potem dwie Maciej. I to ostatecznie zadecydowało o wygranej przemyślan.