1. liga piłkarzy ręcznych. Porażka KSZO Ostrowiec u wicelidera po zaciętym meczu

Dawid Łukasik
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec wygrało z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - KSZO Ostrowiec Św. 29:27 (17:16)
KSZO:Kijewski, Piątkowski - Grabarczyk 1, Chmielewski, Falasa 4, Tkaczyk, Jężyna 3, Cukierski 1, Kogutowicz 1, Grabowski 5 (1), Jędrzejewski 1, Włoskiewicz 9, Kowalczyk, Ćwięka 2.

Ostrowczanie mieli szanse ugrać na boisku wicelidera nieco więcej, ale trochę zabrakło im skuteczności, poza tym w ważnych momentach popełniali proste błędy.

Gospodarze zaczęli od prowadzenia 5:2, w 20 minucie było już 14:8 po serii nieskutecznych rzutów gości. Od tego jednak momentu KSZO zaczął grać lepiej w obronie, kilka piłek odbił Kasper Kijewski i przewaga Zagłębia zaczęła się zmniejszać. W 28 minucie po trzech z rzędu golach Macieja Jeżyny był remis 16:16. Chwilę później z powodu kontuzji stawu skokowego boisko musiał opuścić grający tylko w defensywie naszego zespołu Grzegorz Tkaczyk.

W drugiej części cały czas na niewysokim prowadzeniu była ekipa z Sosnowca, która marnowała mniej dogodnych sytuacji, niż zawodnicy KSZO. W 43 minucie drużyna trenera Tomasza Radowieckiego zmniejszyła straty do jednego gola (23:22), potem kilka razy miała okazje, aby doprowadzić do remisu, ale zwykle gubiła wtedy piłkę. Udało się wyrównać w 57 minucie (27:27). Zagłębie odpowiedziało bramką, potem goście zgubili piłkę i gol z kontrataku do pustej bramki nieco ponad dwie minuty przed końcem okazał się decydujący dla wygranej sosnowiczan.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: