1. liga piłkarzy ręcznych. Porażka SMS ZPRP II Kielce z doświadczonym rywalem

Archiwum
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych. SMS ZPRP II Kielce przegrała z Olimpią Medex Piekary Śląskie.

SMS ZPRP II Kielce - Olimpia Medex Piekary Śl. 38:43 (24:20)
SMS ZPRP II: Wysocki, Pieńkowski - Wleklak 2, Rybarczyk 2, Wrona 1, Wasiak 13 (2), Welcz 2, Wierzbicki 3, Szczęsny, Sarnowski 3, Jurasik, J. Bojarczuk 1 (1), T. Bojarczuk 2, Koc 9.

Młodzi kielczanie przegrali ze "starymi ligowcami", ale bardzo długo stawiali im w tym prowadzonym w szybkim tempie meczu mocny opór. O wygranej piekarzan zadecydował w zasadzie okres między 49 a 54 minutą, kiedy Olimpia Medex zdobyła trzy bramki z rzędu i z wyniku 34:35 zrobiło się 34:38. Goście są zbyt doświadczonym zespołem, by w końcówce mogli roztrwonić takie prowadzenie.

Wcześniej jednak Ślązacy mieli spore problemy z gospodarzami. Początek spotkania to lekka przewaga uczniów SMS, potem na prowadzenie wyszli goście. Jednak końcówka pierwszej połowy była świetna w wykonaniu drużyny trenera Rafała Bernackiego - jej ostatnie osiem minut wygrała ona 8:2, a sześć bramek w tym okresie zdobył Patryk Wasiak. Do przerwy było niespodziewane prowadzenie kielczan 24:20. Jednak po przerwie Olimpia Medex nie potrzebowała wiele czasu, aby odrobić straty - w 37 minucie było 27:27.