1. liga piłkarzy ręcznych. Porażka SMS ZPRP Kielce z rezerwami Azotów Puławy

Krzysztof Krogulec
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP Kielce przegrała z Azotami II Puławy.

ZOBACZ: PLEBISCYT SPORTOWY 2019 | Wybieramy sportowców, trenerów, drużyny i talenty - trwa głosowanie. Sprawdź liderów i zagłosuj

SMS ZPRP Kielce - Azoty II Puławy 27:30 (13:14)

SMS ZPRP: Kaczmarczyk, Ałaj 1, Zacharski - Gołda 3, Walczyk, Schabowski, Czarnecki 2, Brzeziński 8, Krawczyk 2, Bienenda, Leśniak 1, Pawłowski 2, Graczyk 4 (1), Tomczak, Domagała 4.

Spotkały się przedostatnia (SMS) z ostatnią (Azoty) drużyną w tabeli. Puławianie przywieźli kilku zawodników, którzy mają za sobą występy w PGNiG Superlidze - bramkarza Wojciecha Boruckiego, Kacpra Mchawraba, Kacpra Adamczuka.

Początek spotkania dla gospodarzy, którzy byli na jedno-, dwubramkowym prowadzeniu. Około 20 minuty sytuacja zaczęła się zmieniać, goście poprawili obronę, zaczęli zmuszać kielczan do błędów. W końcówce tej części gry to oni prowadzili, najwyżej w 28 minucie - 14:11.

Po zmianie stron SMS doprowadziła do remisu 16:16, ale potem straciła cztery bramki z rzędu. W 40 minucie zespół z Kielc przegrywał już 17:22. Do końca meczu drużynie trenera Rafała Bernackiego udawało się co najwyżej zdobywać kontaktowe bramki - w 47 minucie było 23:24, chwile później 24:25. W tym drugim przypadku Azoty odpowiedziały serią trzech goli, co rozstrzygnęło mecz.