1. liga piłkarzy ręcznych. Sensacja w Ostrowcu. Wicelider przegrał z Wisłą Sandomierz

KSZO Handball
W meczy 1. ligi piłkarzy ręcznych, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrał z Wisłą Sandomierz.

KSZO Ostrowiec Św. - Wisła Sandomierz 26:29 (15:13)
KSZO: Piątkowski, Kijewski – Chmielewski 2, Falasa, Iskra 3, Jeżyna 1, Ćwięka 7 (1), Cukierski, Lazarowicz 6 (2), Grabowski 1, Granat, Jędrzejewski 2, Wojkowski 4.
Wisła: Skowron 1, Pęgielski – Szklarski 3, Białkowski, Radwański 6, Wiącek 2, S. Malinowski 2, Chudzik, Pawelczyk 5 (3), Skuciński 1, Kozioł 1, A. Malinowski 8.

Wynik meczu to olbrzymia niespodzianka, bowiem ostrowczanie to wicelider grupy D pierwszej ligi, a sandomierzanie zajmowali trzecie miejsce od końca. W dodatku do soboty KSZO nie przegrał meczu u siebie.

W pierwszej połowie niemal cały czas prowadziła lepiej zorganizowana w ataku i skuteczniejsza Wisła, momentami to były trzy bramki różnicy. Jednak w końcówce tej części gry goście popełnili kilka błędów, co wykorzystał KSZO, który w 28 minucie pierwszy raz wygrywał, było 12:11.

Początek drugiej części spotkania był kontynuacją ostatnich minut pierwszej. Drużyna trenera Adama Węgrzynowskiego oddała kilka nieskutecznych rzutów i w 41 minucie ostrowczanie wygrywali 20:16. Ale od tego momentu gra gospodarzy się rozsypała i sześć bramek z rzędu zdobyła Wisła, cztery razy trafił Adam Malinowski, a dwa razy Grzegorz Pawelczyk.

W 48 minucie było więc 20:22. W końcówce drużyna trenera Tomasza Radowieckiego kilka razy doprowadzała do remisu, ostatni raz w 58 minucie, kiedy było 26:26. Dobra i skuteczna gra sandomierzan spowodowała jednak, że KSZO nie zdobył już gola, a Wisła trafiła trzy razy, odnosząc dzięki temu czwarte zwycięstwo w tym sezonie.