1. liga piłkarzy ręcznych. SMS ZPRP Kielce do przerwy postawił się faworytowi

W meczu pierwszej kolejki rundy rewanżowej 1. ligi piłkarzy ręcznych, Padwa Zamość wygrała z SMS ZPRP Kielce.

Padwa Zamość - SMS ZPRP Kielce 34:24 (17:15)

SMS ZPRP: Nowak, Kaczmarczyk, Zacharski - Gołda, Schabowski 1, Czarnecki 9 (2), Brzeziński 3, Krawczyk, Bienenda 2, Leśniak 2, Czekaj 2, Pawłowski 5, Pacuła, Tomczak, Domagała.

Drużyna SMS, prowadzona w tym meczu przez Radosława Wasiaka, który zastępował Rafała Bernackiego, w pierwszej połowie mocno dała się we znaki faworytowi. Ambitna gra zespołu z Kielc sprawiła, że w tym okresie ostatnia drużyna w tabeli toczyła wyrównaną walkę z zajmującą czwartą lokatę Padwą. Zamościanie zaczęli wprawdzie od prowadzenia 5:1 (5 minuta), ale potem goście zaczęli odrabiać straty. W 19 minucie gospodarze prowadzili tylko 13:12, a w 25 minucie był remis 14:14.

Po przerwie wyraźnie dominował już pretendent do awansu. Od stanu 20:18 w 38 minucie, kolejne osiem minut zespół z Zamościa wygrał 6:1, co rozstrzygnęło losy spotkania.