1. liga piłkarzy ręcznych. SMS ZPRP Kielce przegrała z KPR Legionowo, ale powalczyła

PK
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych SMS ZPRP Kielce przegrala z KPR Legionowo.

SMS ZPRP Kielce - KPR Legionowo 22:29 (10:12)

SMS ZPRP: Kaczmarczyk, Zacharski - Orłowski 1, Gołda 1, Walczyk 3, Schabowski 2, Czarnecki 2 (1), Brzeziński 1 (1), Krawczyk 1, Leśniak 2, Pawłowski 2, Czaja 3, Domagała 4.

W zespole z Legionowa gra trzech wychowanków PGE VIVE Kielce - bramkarz Marcin Węgrzyn, obrotowy Maciej Filipowicz i rozgrywający Filip Fąfara (ten ostatni był najskuteczniejszym graczem meczu - zdobył 9 bramek). A trenerem tej ekipy jest pochodzący z Kielc Marcin Smolarczyk.

W pierwszej połowie gospodarze postawili twardy opór dużo bardziej doświadczonym rywalom, prowadzenie kilka razy się zmieniało. Na początku drugiej zawodnicy SMS ZPRP popełnili kilka prostych błędów, przez co KPR odskoczył na pięć bramek (12:17 w 36 minucie). Zespół z Kielc poderwał się jeszcze raz, w 52 minucie doprowadzając do wyniku 19:21, ale końcówka należała zdecydowanie do gości.