1. liga piłkarzy ręcznych. Tkaczyk i Grabarczyk pokonali Jurasika. KSZO Ostrowiec lepszy od SMS ZPRP Kielce

Archiwum
W zaległym meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrał z SMS ZPRP Kielce.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – SMS ZPRP Kielce 33:24 (18:14)

KSZO: Kijewski 1, Piątkowski, B. Sieniek – Grabarczyk, Chmielewski 1, Falasa 2, Tkaczyk 6, Jeżyna 4 (1), Cukierski, Kogutowicz 5, Grabowski 3 (1), Granat, Jędrzejewski 4, Włoskiewicz 7, Kowalczyk, Jagiełło.

SMS ZPRP: Poźniak, Jastrzębski – Kosiba 2, Pacuła, Węgielewski 2, Bykowski 1, Głuszczenko, Kapela, Graczyk 6, Ruhnke 1 (1), Rosowski 2, Domagała 1 (1), Antolak 3, Michałowicz 4 (1), Wawrzyniak 2, Grzybowski.

Spotkanie było rywalizacją, choć nie bezpośrednią, trzech kolegów z reprezentacji Polski sprzed lat - w zespole KSZO grają Grzegorz Tkaczyk i Piotr Grabarczyk, a trenerem SMS ZPRP jest Mariusz Jurasik, były zawodnik i szkoleniowiec drużyny z Ostrowca.

Początek meczu to szybka, składna i skuteczna gra gości, którzy wykorzystali też kary dwuminutowe, które dostawali rywale. W 5 minucie zespół z Kielc prowadził 5:2. Ale trwało to tylko chwilę, bo gospodarze uporządkowali grę w ataku i poprawili obronę. W 9 minucie było 5:5, a w 20 - 11:9. W ostatniej fazie pierwszej połowy z drugiej linii zaczęli trafiać Sebastian Włoskiewicz i Grzegorz Tkaczyk, a uczniowie SMS marnowali czyste pozycje, między innymi dwa rzuty karne.

Druga połowa to już wyraźniejsza przewaga ostrowczan. Zespół z Kielc ciągle miał problemy z przejściem dobrze zorganizowanej defensywy przeciwnika. W 37 minucie KSZO prowadził 22:17, a w 47 już 29:21.

W najbliższą sobotę KSZO gra na wyjeździe z Olimpią Medex Piekary Śląskie (godzina 18), a mecz SMS ZPRP z AZS UJK Kielce został przełożony na 14 kwietnia.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: