1. liga piłkarzy ręcznych. Trzypunktowa wygrana AZS UJK Kielce. Pierwsza od ... 26 września

Archiwum
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK Kielce wygrał z Unimetal Recykling MTS Chrzanów.

AZS UJK Kielce - Unimetal Recykling MTS Chrzanów 33:26 (18:10)
AZS UJK: Drozd, Pyrka - Bernacki 4, Papaj 4 (4), Boszczyk 2, Wacek 1, Stępnik 1, Szafarczyk, Siedlarz 4, Bysiak 1, Goliszewski 2, Sornat, Wójcik 2, Pawłowski 1, Zdziech 5, Gasin 6.

W ostatnim swoim meczu w pierwszej rundzie rozgrywek, AZS UJK odniósł drugie zwycięstwo za trzy punkty. Poprzednio pełną pulę "akademicy" zgarnęli dwa i pół miesiąca temu, 26 września, pokonując w Kielcach Wisłę Sandomierz.

W sobotnim meczu od pierwszej akcji drużyna trenera Tomasza Błaszkiewicza była stroną dyktującą warunki. Bardzo dobrze bronił Ignacy Drozd, dobrze spisywała się obrona, swoją pracę wykonywał atak pozycyjny. W 13 minucie kielczanie prowadzili 8:1, w 19 - 12:4. Potem mecz nieco się wyrównał i przewaga gospodarzy przestałą rosnąć.

Rosła za to w drugiej połowie, choć już nie tak szybko, jak na początku spotkania. W 45 minucie osiągnęła 10 bramek różnicy (24:14), w 53 minucie było już 30:19. W końcówce "akademicy" nieco się rozluźnili, przez co ekipa z Chrzanowa nieco zmniejszyła straty.