1. liga piłkarzy ręcznych. Wisła Sandomierz odrabiała zaległości z drużynami SMS ZPRP Kielce. Oba mecze przegrała

Archiwum
Odbyły się dwa zaległe spotkania w pierwszej lidze piłkarzy ręcznych, z udziałem Wisły Sandomierz i dwóch drużyn SMS ZPRP Kielce. Oba spotkania wygrali uczniowie SMS.

Wisła Sandomierz – SMS ZPRP I Kielce 20:28 (13:13)
Wisła: Skowron, Pęgielski 1, Ciepliński – Szklarski, Białkowski, Rusin 1, Radwański 2, Wiącek, S. Malinowski, Chudzik, Pawelczyk 7 (5), Skuciński 4, Kozioł, Werstler 5.
SMS I: Poźniak, Szczepanik – Siekierka, Makuła 3, Wiaderny 3 (1), Wiatrzyk 1, Świt 2, Antolak 4, Rożnowski, Kacprzyński 3, Wawrzyniak 4 (2), Majchrzak 1, Jarosz 2, Stempin 3, Kotliński 1, Grzybowski 1.

W pierwszej połowie obie drużyny grały falami, sandomierzanie w 7 minucie prowadzili 5:2, potem stracili pięć bramek z rzędu, a następnie mieli serię trzech zdobytych. Druga połowa to już dominacja gości, którzy w 48 minucie wygrywali 20:16, a w 55 – 24:17.

SMS II Kielce – Wisła Sandomierz 22:20 (8:12)
SMS II: Szczepanik – Rybarczyk 2, Wasiak 8 (2), Wierzbicki, T. Bojarczuk, Wywrot, Będzikowski 6, Makuła 1, Wiaderny 1, Świt, Wawrzyniak 1, Majchrzak 2, Stempin, Kot liński 1, Grzybowski.
Wisła: Skowron, Pęgielski – Szklarski 1, Białkowski 1, Rusin, Radwański, Wiącek 2, S. Malinowski, Chudzik, Pawelczyk 5 (1), Skuciński 3, Kozioł, Werstler 8.

Tym razem Wisła była zdecydowanie bliżej wygranej. Przez niemal całą pierwszą połowę wyraźnie prowadziła – od stanu 2:1 dla SMS w 6 minucie zdobyła pięć bramek z rzędu, w 22 minucie wygrywała 10:5.

W drugiej połowie gospodarze zaczęli odrabiać straty. Od stanu 13:17 w 42 minucie zespół z Kielc doprowadził do remisu 17:17. Drużyna z Sandomierza odskoczyła jeszcze na dwie bramki, ale seria czterech trafień miejscowych dała im prowadzenie 21:19 w 59 minucie i w konsekwencji wygraną.

Do zakończenia pierwszej rundy pozostał jeszcze jeden mecz, Viret CMC Zawiercie – SMS ZPRP II Kielce, odbędzie się on 26 stycznia 2022 roku. SMS I zakończyła rok na piątym miejscu (23 punkty), SMS II jest dziewiąta (12 pkt.), a Wisła przedostatnia, jedenasta (6 pkt.). Druga runda zaczyna się 29 stycznia. TABELA TUTAJ

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani