1. liga piłkarzy ręcznych. Wisła Sandomierz przegrała z KSZO Ostrowiec w derbach województwa

Archiwum
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych. Wisła Sandomierz przegrała z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Wisła Sandomierz - KSZO Ostrowiec Św. 29:30 (14:10)
Wisła: Skowron, Pęgielski - Szklarski, Białkowski, Rusin 9 (5), Radwański 2, S. Malinowski 6, Chudzik 3, Pawelczyk, Skuciński 2, Kozieł 4, Werstler 3.
KSZO: Piątkowski, Kijewski - Chmielewski, Falasa 1, Iskra 7, Jeżyna 3, Ćwięka 9 (2), Cukierski, Kogutowicz 1, Jędrzejewski 3, Wojkowski 6.

Derby województwa przyniosły sporo emocji. Przez większość meczu stroną dyktującą warunki gry byli gospodarze. Od stanu 9:9 w 20 minucie zdobyli oni cztery bramki z rzędu i na długu usadowili się na prowadzeniu. W 47 minucie Wisła wygrywała 24:20 i była na dobrej drodze do zdobycia pierwszych punktów w tym sezonie. Jednak sandomierzanie zaczęli popełniać proste błędy, a KSZO z minuty na minutę grał lepiej i zaczął szybko odrabiać straty. W 50 minucie był remis 25:25 i doszło do zaciętej końcówki. W 53 minucie "wiślacy" prowadzili 28:27, ale potem przez ponad pięć minut nie zdobyli gola i na nieco minutę przed końcem, po trafieniu Macieja Jeżyny było 28:30. Drużyna trenera Adama Węgrzynowskiego zaczęła kryć na całym boisku, co poskutkowało dwoma stratami ostrowczan. Kontaktowego gola zdobył Sebastian Werstler, a ostatnia akcja Wisły przyniosła jej tylko rzut wolny po czasie gry, po którym piłka trafiła w blok zespołu z Ostrowca.