1. liga piłkarzy ręcznych. Wisła Sandomierz zdobyła pierwszy punkt. Przegrała w karnych z SMS ZPRP Kielce

Gabriel Przybylski
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz przegrała po rzutach karnych z SMS ZPRP Kielce.

Wisła Sandomierz - SMS ZPRP Kielce 32:33 po karnych (25:25, 12:12)
Wisła: Pęgielski, Skowron, Ciepliński - Solon, Szklarski 3, Kabata 2, Kozioł 3, Białkowski 1, Rusin 6 (2), Rączka 1, Statuch, Malinowski 3, Werstler, Cupisz 6.
SMS ZPRP: Ałaj, Poźniak - Kosiba, Pacuła 2, Bykowski 2, Smulski, Głuszczenko 3 (1), Graczyk 2, Ruhnke 6 (1), Tomczak 4, Domagała 2, Będzikowski 3, Antolak 1, Stempin.

Lepiej zaczęli mecz goście, którzy w 4 minucie prowadzili 3:1, a w 8 - 6:3. Wisła jednak szybko doprowadziła do remisu 6:6, a w 21 minucie wygrywała 10:8. Po przerwie znów przewagę osiągnęli uczniowie SMS, kielczanie prowadzili 15:12, 17:13 i , w 51 minucie, 22:18. Wisła jeszcze raz rzuciła się do odrabiania strat. W 59 minucie Stanisław Malinowski doprowadził do remisu 24:24, a za chwilę, po golu Mateusza Kabaty, sandomierzanie wygrywali 25:24. 10 sekund przed końcem Jakub Będzikowski wyrównał, doprowadzając do rzutów karnych. W nich lepsi byli goście.

- Z jednej strony nie jestem zadowolony, bo prowadziliśmy prawie przez cały mecz, w drugiej połowie mieliśmy szanse odskoczyć na większą liczbę bramek, a przez dwie proste straty w końcówce daliśmy Wiśle na prowadzenie. Z drugiej strony jestem zadowolony, bo 30 sekund przed końcem nie mieliśmy nic, a wracamy do Kielc z dwoma punktami. I trzeba się cieszyć, że chłopcy się podnieśli i doprowadzili do karnych - mówił trener SMS ZPRP Kielce, Mariusz Jurasik. - Pierwszy mecz w tym sezonie przegraliśmy dwiema bramkami, drugi jedną, w trzecim był remis, więc w następnym, z KSZO Ostrowiec, powinniśmy wygrać jedną bramką - dodał.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH PGE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: