1. liga piłkarzy ręcznych. Wygrana KSSPR Końskie po niesamowitym meczu [ZDJĘCIA]

W zaległym meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie wygrało z AZS AWF Biała Podlaska.

KSSPR Końskie - AZS AWF Biała Podlaska 30:26 (12:15)

KSSPR:Wnuk, Szot - P. Napierała, Woś 2, B. Sękowski, Pilarski 7, Wolski, Rurarz, Janus 1, Woźniak, P. Matyjasik 8 (5), T. Napierała 4 (1), Słonicki, Gasin 7.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć Dawida Jakubowskiego, 18-letniego wychowanka KSSPR, który zginął w wypadku samochodowym. Jego pogrzeb odbył się w czwartek w Żarnowie. Zawodnicy zagrali z czarnymi przepaskami na koszulkach.

Ta smutna uroczystość wyraźnie przygnębiła gospodarzy, do składu których wrócili Artur Rurarz i Bartosz Sękowski. Po sześciu minutach KSSPR przegrywało 0:5. Wysokie prowadzenie AZS AWF utrzymywało się do 18 minuty (7:12), potem konecczanie zaczęli powoli odrabiać straty.

W 33 minucie było 13:17, a od tego momentu drużyna obchodzącego w piątek 47. urodziny trenera Roberta Napierały zdobyła cztery bramki z rzędu. Duży wpływ na odrobienie strat miała świetna gra bramkarza miejscowych, Patryka Wnuka. Od stanu 23:22 w 49 minucie zespół z Końskich znów miał serię czterech trafień i doszło do niespodzianki, bo zespół z Białej Podlaskiej to czołówka pierwszej ligi, zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

TRAGEDIA. 18-LETNI PIŁKARZ RĘCZNY Z NASZEGO REGIONU ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM