1 liga piłkarzy ręcznych. Wyraźna porażka SMS ZPRP I Kielce u lidera

Kamil Bielaszewski
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Olimpia Piekary Śląskie wygrała z SMS ZPRP I Kielce.

Olimpia Piekary Śl. - SMS ZPRP I Kielce 31:25 (16:10)
SMS ZPRP: Wysocki, Szczepanik - Makuła 1, Wiaderny 5 (2), Wiatrzyk 1, Świt, Antolak 3, Rożnowski, Kacprzyński 2, Wawrzyniak 4, Jarosz 5, Stempin, Kotliński 2, Grzybowski 2.

Mecz lidera (Olimpia) z trzecią drużyną w tabeli (SMS) przebiegał z wyraźną przewagą bardziej doświadczonych gospodarzy. Szybko zbudowali oni kilkubramkowe prowadzenie (9 minuta 5:1) i praktycznie cały czas je powiększali. W 40 minucie wygrywali 23:13, w 50 - 29:18, a w 54 - 30:19. Odpuścili dopiero w ostatnich minutach, dzięki czemu goście nieco zmniejszyli rozmiary porażki.