1. liga piłkarzy ręcznych. Wysoka wygrana Wisły Sandomierz

Wisła Sandomierz pokonała Grunwald Ruda Śląska.
Wisła Sandomierz pokonała Grunwald Ruda Śląska. Marcin Radzimowski
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Wisły Sandomierz wygrała z Grunwaldem Ruda Śląska. Sandomierzanie rzucili aż 41 bramek - to ich rekord w tym sezonie.

Wisła Sandomierz - Grunwald Ruda Śl. 41:30 (15:11)
Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - A. Malinowski 9, Szklarski 2, Białkowski, Radwański 4, Wiącek 3, S. Malinowski 9, Chudzik, Pawelczyk 7 (2), Skuciński 5, Kozioł 1, Werstler 1.

Po dobrej grze Wisła odniosła przekonujące zwycięstwo w bardzo ważnym meczu - obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, sandomierzanie zajmują dziesiąte, a Grunwald jedenaste miejsce. Drużyna trenera Adama Węgrzynowskiego udanie rozpoczęła rundę rewanżową rozgrywek pierwszej ligi i zrewanżowała się Ślązakom za porażkę 30:34 z pierwszej rundy.

Grunwald ma w składzie kilku bardzo doświadczonych zawodników: byłego reprezentanta Polski, wicelidera klasyfikacji strzelców grupy D pierwszej ligi - Arkadiusza Miszkę, Krzysztofa Kurełka czy Kamila Cieńka. Ten pierwszy przyjechał wprawdzie do Sandomierza, ale z powodu kontuzji nie wyszedł na boisko.

Goście potwierdzili opinię, że obrona nie jest ich najmocniejszą stroną - wiślacy rzucili jej 41 bramek, co jest ich rekordem w tym sezonie. Do tej pory najwięcej bramek, po 30, zespół z Sandomierza rzucał w meczach z ASPR Zawadzkie i ... Grunwaldem.

Gospodarze prowadzili w tym spotkaniu od pierwszych minut. W pierwszej połowie powoli powiększali przewagę, w drugiej szło to zdecydowanie szybciej - w 34 minucie było 19:12, w 55 - 37:26.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: