• 01dzień
  • 11godz.
  • 19min.
Odwiedź serwis wyborczy

1 liga siatkarzy, Buskowianka Kielce przegrała 1:3 we własnej hali z ostatnią drużyną w tabeli, Mickiewiczem Kluczbork (ZDJĘCIA Z MECZU)

W meczu 12 kolejki Buskowianka Kielce przegrała we własnej hali 1:3 z Mickiewiczem Kluczbork.

Buskowianka Kielce - Mickiewicz Kluczbork 1:3 (20:25, 25:17, 17:25, 19:25).

Buskowianka: Adamski 1, Rećko 7, Busch 12, Pacholczak 3, Starzec 7, Bachmatiuk 7, Jaskuła (libero), Kowalczyk (libero) oraz Godlewski 6, Kosiba 10, Karakuła 1.

Podopieczni trenera Mateusza Grabdy, zespół Buskowianki do meczu z ostatnią drużyną tabeli, Mickiewiczem przystąpił bez nominalnego przyjmującego, Jakuba Szymańskiego i wydawało się że także bez drugiego przyjmującego Kamila Kosiby. Kielecki klub informował, że Kamil Kosiba jest kontuzjowany, bo ma kłopoty z barkiem. W pierwszej szóstce nie wybiegł, ale przed meczem się rozgrzewał.

Pierwszy set zdecydowanie pod dyktando zespołu z Kluczborka. Po kilku minutach goście prowadzili 8:3, 13:8. Kielecki szkoleniowiec wziął czas, ale gra jego podopiecznych się nie poprawiła. Mickiewicz prowadził nadal 16:10. Na parkiecie pojawił się w naszym zespole, Michał Godlewski. Pierwsza połowa padła łupem Mickiewicza.

Drugi set Buskowianka zaczęła już z Kamilem Kosibą w składzie. Set ten także zaczął się słabo dla kielczan. Goście prowadzili 5:3 i w końcu kieleccy siatkarze się obudzili. Po kilku minutach gry, Buskowianka prowadziła 12:8. Do końca tego seta, nasi siatkarze grali dobrze i wygrali pewnie do 17.

Trzeci set do stanu po 9, bo gra punkt za punkt. Od tego momentu, Mickiewicz zaczął odjeżdżać z wynikiem, 13:10, 19:12 i cały set zdecydowanie wygrany do 17.

Czwarta partia jak się okazało była ostatnią w tym meczu. Kiedy po ataku Sławomira Buscha było 11:9, wydawało się, że ten set padnie łupem kielczan. Nic z tych rzeczy, goście zaczęli grać lepiej i to siatkarze Mickiewicza cieszyli się w wygranej w tym secie i całym meczu 3:1.