1 liga siatkarzy. Buskowianka Kielce wygrała 3:2 z AZS AGH w Krakowie. Kielczanie zdobyli dwa cenne punkty (ZDJĘCIA Z MECZU)

Radość kieleckich siatkarzy po wygranym meczu z AZS AGH w Krakowie.
Radość kieleckich siatkarzy po wygranym meczu z AZS AGH w Krakowie. Facebook Buskowianka Kielce
W meczu 19 kolejki, Buskowianka Kielce 3:2 pokonała AZS AGH w Krakowie i dopisała sobie dwa cenne punkty do ligowego dorobku. 26 punktów zdobył dla naszego zespołu, przyjmujący Sławomir Busch.

AZS AGH Kraków - Buskowianka Kielce 2:3 (23:25, 25:22, 25:17, 25:27, 13:15)

Buskowianka: Adamski 3, Godlewski 9, Busch 26, Kosiba 5, Bachmatiuk 2, Woźnica 12, Jaskuła (libero), Kowalczyk (libero) oraz Rećko 2, Pacholczak 4, Szymański 6, Karakuła 2, Starzec 4.

W składzie na ten mecz znaleźli się zarówno Jakub Szymański jak i Mateusz Rećko, obaj po kontuzjach, ale nie wybiegli w wyjściowym składzie. Pierwszą partię spotkania lepiej rozpoczęła Buskowianka. Bardzo mocna zagrywka oraz dobra skuteczność w pierwszej akcji pozwoliła objąć prowadzenie 8:5. Do stanu 18:18 zespoły grały punkt za punkt. Następnie Buskowianka odskoczyła na dwa oczka 22:20 i dowiozła wygraną do końca. W drugim secie do stanu po 19 grano punkt za punkt. Tym razem końcówka należała do gospodarzy. Drużyna z Krakowa poszła za ciosem w secie trzecim. Bardzo szybko objęła prowadzenie 3:0 i 11:8. Od tej chwili to gospodarze w pełni kontrolowali grę 16:9 i 18:9. Gra zespołu z Kielc stanęła w miejscu. Kielczanie poderwali się do ataków w czwartym secie, ze zmianami w składzie i Jakubem Szymańskim w roli atakującego. Nasz zespół obronił dwie piłki meczowe, wygrał seta na przewagi i doprowadził do tie-breaka. Ostatni set bardzo nerwowy, ale szczęśliwy dla kielczan. Wyszarpali wygraną w Krakowie.

Liga jednak mknie bardzo szybko. Już w sobotę, 19 stycznia, podopieczni trenera Mateusza Grabdy zagrają w Kielcach w hali przy ulicy Żytniej o godzinie 17 ze Stalą Nysa.