1 liga siatkarzy. Porażka Buskowianki Kielce 2:3 ze Ślepskiem Suwałki. Dramatyczny był piąty set (ZDJĘCIA Z MECZU)

Fragment meczu, Buskowianka - Ślepsk.
Fragment meczu, Buskowianka - Ślepsk. facebook buskowianka kielce
W meczu 8 kolejki pierwszej ligi siatkarzy, Buskowianka Kielce przegrała 2:3 ze Ślepskiem Suwałki.

Buskowianka Kielce - Ślepsk Suwałki 2:3 (20:25, 23:25, 25:23, 25:22, 15:17).

Buskowianka: Adamski 6, Kosiba 22, Szymański 19, Godlewski 1, Starzec 6, Woźnica 6, Jaskuła (libero) oraz Rećko 13, Karakuła 3, Bachmatiuk 1, Pacholczak 0, Busch 0.

Mecz rozpoczął się z blisko godzinnym opóźnieniem z powodu awarii zasilania w hali przy ulicy Żytniej. Kto się tym faktem nie zniechęcił i został w hali, zobaczył całkiem fajny i na dobrym sportowym poziomie mecz.

To było wyjątkowe święto, ponieważ spotkanie zostało rozegrane w przeddzień 100-tej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Klub z Kielc także włączył się w obchody tego wydarzenia. Zawodnicy Buskowianki zostali wyprowadzeni na boisko przez dzieci z Przedszkola Samorządowego imienia Pluszowego Misia w Nowinach. Przed meczem wspólnie z kibicami odśpiewano hymn Polski.
Piąty set do stanu 6:6 to gra punkt za punkt. Przed zamianą stron po autowym ataku Jakuba Szymańskiego i bloku na Kamilu Rećko, goście odskoczyli na dwa oczka 8:6. Po krótkiej przerwie gospodarze doprowadzili do remisu 8:8. Do końca po obu stronach siatki było mnóstwo walki. Nerwową końcówkę jednak wytrzymali zawodnicy z Suwałk 17:15, choć to kielczanie wcześniej mieli w górze piłkę meczową. Tym samym dwa punkty do swojego konta dopisali podopieczni Mateusza Mielnika, a jeden Mateusza Grabdy.

28 punktów dla Ślepska zdobył Patryk Szwaradzki, przyjmujący zespołu z Suwałk.