1 liga siatkarzy. Szybka porażka Buskowianki Kielce z liderem tabeli Lechią w Tomaszowie Mazowieckim

Fragment meczu, Lechia - Buskowianka.
Fragment meczu, Lechia - Buskowianka. Facebook Buskowianka Kielce
Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała Buskowiankę Kielce 3:0 (25:15, 25:17, 25:21) w meczu 17. kolejki 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Adrian Mihułka. Pierwsze spotkanie tych drużyn również zakończyło się wygraną tomaszowian 3:0.

Lechia - Buskowianka 3:0 (25:15, 25:17, 25:21).

Buskowianka: Adamski 0, Bachmatiuk 2, Kosiba 4, Rećko 13, Busch 11, Woźnica 4, Jaskuła (libero), Kowalczyk (libero) oraz Starzec 2, Karakuła 0.

Cały mecz lidera Lechii z Buskowianką trwał niewiele ponad godzinę - 67 minut.

Od początku sobotniego spotkania bardzo dobrze zarówno w ataku jak i polu serwisowym spisywali się gospodarze. W pierwszym secie dzięki serii bardzo mocnych zagrywek Lechia objęła prowadzenie 14:8 i 19:10. Kielczanie nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać tomaszowian i pewna wygrana lidera do 15.

Kolejne dwie partie to kopia wcześniej. Zawodnicy KS Lechii Tomaszów Mazowiecki na początku wypracowywali sobie kilak oczek przewagi i kontrolowali grę do końca. Seta drugiego pewnie wygrali do 17, a trzeciego do 21.