1 liga. Wygrana Buskowianki Kielce za trzy punkty z Olimpią w Sulęcinie. MVP meczu Mateusz Rećko zdobywca 26 punktów

Mateusz Rećko, MVP meczu w Sulęcinie.
Mateusz Rećko, MVP meczu w Sulęcinie. facebook buskowianka kielce
W meczu 11 kolejki pierwszej ligi siatkarzy, Buskowianka Kielce wygrała 3:1 z Olimpią w Sulęcinie.

Olimpia Sulęcin - Buskowianka Kielce 3:1 (25:20, 17:25, 18:25, 19:25).

Buskowianka: Adamski 3, Bachmatiuk 9, Busch 14, Kosiba 9, Rećko 26, Starzec 7, Jaskuła (libero) oraz Kowalczyk (libero), Pacholaczak 0.

Dla obu drużyn było to bardzo ważne spotkanie. Ostatecznie trzy punkty do swojego konta dopisali kielczanie. MVP został wybrany Mateusz Rećko.

Premierowa odsłona meczu lepiej zaczęła się dla gości, którzy dość szybko objęli prowadzenie 5:2. Gospodarze wspierani głośnym dopingiem swoich kibiców szybko doprowadzili do remisu 10:10. Do stanu 18:18 drużyny grały punkt za punkt. Następnie inicjatywę na parkiecie przejęli sulęcianie, którzy rozstrzygnęli tę partię na swoją korzyść 25:20.

Kielczanie dość szybko wyciągnęli wnioski z porażki w pierwszym secie. W kolejnym dzięki serii dobrej zagrywki objęli prowadzenie 9:3. Gospodarze w tym fragmencie gry nie byli w stanie odrobić już tej straty 11:17 i 13:21. Siatkarze Buskowianki do końca zagrali bardzo skutecznie i wygrali pewnie 25:17.

W kolejnych dwóch setach podopieczni Łukasza Chajca robili co w ich mocy, aby nawiązać równą walkę z Buskowianką Kielce. Jednak zarówno w trzecim jak i czwartym secie goście na początku wypracowywali kilka punktów przewagi i utrzymywali ją do końca. Wygrali odpowiednio do 18 i 19. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Mateusz Rećko, do którego rąk trafiła nagroda dla najlepszego zawodnika sobotniego meczu.