10 lat Miśka Zdziśka

Materiał informacyjny Fundacji Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei"
Udostępnij:
30 maja Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” z Jędrzejowa będzie świętować 10 lecie. Misiek Zdzisiek zaprasza do swojej siedziby na uroczystość oraz bezpłatną pomoc i wsparcie.

Fundacja Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" z okazji 10-lecia Fundacji i roku jubileuszowego organizuje w siedzibie w Jędrzejowie "Dni Otwarte z Miśkiem Zdziśkiem". W poniedziałek, 30 maja od godziny 9 do godziny 18, fundacja zaprasza na bezpłatne konsultacje ze specjalistami. Jak informuje prezes fundacji, Dariusz Lisowski, w czasie dni otwartych mieszkańcy będą mogli skorzystać z darmowych konsultacji z różnymi specjalistami.

- W czasie dni otwartych będziemy oferować mieszkańcom naszego powiatu wsparcie darmowymi konsultacjami naszych specjalistów: rehabilitanta, logopeda, terapeuty, psychologa, prawnika. Będzie można za darmo zmierzyć sobie natlenienie krwi oraz ciśnienie krwi. Wszystkie konsultacje będą zupełnie bezpłatne. Wspólnie z moim zespołem będziemy starać się państwu pomóc w miarę naszych możliwości, a pani Renata Wasik odpowie na każde pytanie jak zostać naszym podopiecznym, wyjaśni wszystkie wątpliwości oraz pomoże wypełnić całą dokumentację i będzie w stałym kontakcie z każdym podopiecznym. Chciałbym już dziś zaprosić państwa na Dni Otwarte w miesiącu maju które odbędą się 30 maja od godziny 9 do 18. Zapraszam mieszkańców naszego powiatu do korzystania z naszego bezpłatnego wsparcia i pomocy - mówi prezes Dariusz Lisowski.

Warto przypomnieć, że w siedzibie fundacji, udało się uruchomić Centrum Komunikacji Pomocowej COVID-19, które jest finansowane z funduszy pozyskanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Dzięki tej inicjatywie, można u nas uzyskać bezpłatne wsparcie psychologiczno-terapeutyczne, zmierzyć saturację, wypożyczyć specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych i potrzebujących. Fundacja oferuje rodzicom i dzieciom spotkania z psychologiem, które pokażą, jak radzić sobie z trudnościami edukacyjnymi, wychowawczymi, dzieci ze specjalnymi potrzebami. Pomożemy również za darmo rozwiązać problemy prawne u naszego prawnika dyżurującego w fundacji. Aby uzyskać więcej informacji należy zatelefonować do nas pod numerem telefonu 41 386 65 69 lub e-mail: [email protected] lub zgłosić się do sekretariatu Fundacji Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" w Jędrzejowie przy ulicy Przemysłowej 7 - pierwsze piętro do pani Renaty Wasik. W tym samym budynku mieści się również siedziba ZUS w Jędrzejowie, więc bardzo łatwo nas odnaleźć. Zapraszamy bardzo serdecznie na pierwsze. Dni Otwarte z Miśkiem Zdziśkiem – mówi Malwina Sobczyk, Dyrektor Biura Fundacji.

Dariusz Lisowski, działacz NGOS, społecznik, szef jędrzejowskiej fundacji. Podsumowując dziesięcioletnią działalność fundacji opowiada o tym jak ona się rozwija, o udzielaniu się społecznie i pomaganiu innym.

Fundacja, której jest Pan szefem mocnym krokiem weszła na rynek wsparcia psychologicznego i terapeutycznego jak również szkoleń i kursów. Wasza fundacja oferuje ostatnio bezpłatną pomoc różnego rodzaju specjalistów. Gdzie osoby zainteresowane taką pomocą mogą się zgłosić aby z niej skorzystać ?

Tak to prawda. Każda firma, stowarzyszenie jeżeli przestaje się rozwijać , staje w miejscu a to równia pochyła. Zespół naszych specjalistów pod kierownictwem dyrektor biura fundacji Malwiny Sobczyk to drużyna profesjonalistów. Mimo trudnego okresu dla nas wszystkich z powodu pandemii COVID19 udało nam się uruchomić w siedzibie fundacji Centrum Komunikacji Pomocowej COVID19, które jest finansowane z funduszy pozyskanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki tej inicjatywie, można u nas uzyskać bezpłatnie wsparcie psychologiczno-terapeutyczne, zmierzyć saturację, wypożyczyć specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych i potrzebujących. Fundacja oferuje rodzicom i dzieciom spotkania z psychologiem, które pokażą, jak radzić sobie z trudnościami edukacyjnymi, wychowawczymi, dzieci ze specjalnymi potrzebami. Pomożemy również za darmo rozwiązać problemy prawne u naszego prawnika, dyżurującego w fundacji. Chcesz podnieść swoje kwalifikacje ? Też pomożemy poprzez darmowe kursy, szkolenia. Czy to możliwe, oczywiście że tak. Oferujemy pełne wsparcie. Aby uzyskać więcej informacji należy zgłosić się do sekretariatu Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” w Jędrzejowie przy ulicy Przemysłowej 7 tel.: 41 386 65 69 - Pani Renata Wasik odpowie na każde pytanie.

To prawda, że utworzył Pan bezpłatną wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego w Jędrzejowie?

To prawda. Pomyślałem, że w tych trudnych czasach warto oddać ją do dyspozycji dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów.

Od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 do 16.00 w siedzibie fundacji - bezpłatna Wypożyczalnia Specjalistycznego Sprzętu Rehabilitacyjnego pod nr telefonu 512 924 006 lub 41 386 65 69 dyżur pełni Specjalista ds. administracji i marketingu Biura Fundacji Pani Agnieszka Stożek. Służy Państwu pomocą i fachową wiedzą. Zapraszam wszystkie osoby, niepełnosprawne bez względu na wiek. Seniorów oraz osoby chętne w uzyskaniu oferowanej pomocy przez naszych specjalistów.

Panie Dariuszu fundacja działa już dziesięć lat, obserwując Waszą działalność widać, że wiele się zmieniło i fundacja się rozwija. Kursy, szkolenia, darmowa pomoc specjalistów. Macie też na koncie duże inwestycje - budowę boiska w miejscowości Trzciniec oraz budowę i montaż windy w budynku Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie.

Działamy w różnych obszarach na rzecz mieszkańców powiatu jędrzejowskiego.

Wspomniane wielofunkcyjne boisko wybudowaliśmy w miejscowości Trzciniec, gmina Nagłowice. Nowoczesny, monitorowany obiekt sportowy kosztował 142 578 złotych. Boisko jest dostępne dla wszystkich, można na nim grać w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę.

Winda osobowa, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie to nasz ukłon w kierunku wszystkich mieszkańców powiatu. Dziś każdy może bez problemu dotrzeć na najwyższą kondygnacje budynku dzięki naszej inwestycji. Koszt windy to kwota 220.000 zł. Wychodząc naprzeciw potrzeb przystosowaliśmy połowę najwyższej kondygnacji w budynku Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie pod potrzeby osób niepełnosprawnych. Wykonaliśmy kapitalny remont wszystkich pomieszczeń biurowych wraz z toaletami i łazienkami. Koszt tej inwestycji to kwota 200.000zł. Pomieszczenia teraz służą administracji i mieszkańcom powiatu. Wszystkie inwestycje zostały zrealizowane dzięki funduszom z Unii Europejskiej.

Mocno się rozwijamy, poszerzając personel specjalistów Miśka Zdziśka. Mimo pandemii i kryzysu udało się utrzymać zatrudnienie dla wszystkich pracowników fundacji. Ostatni rok to trudny okres dla ngosów, dla mnie jako szefa jednostki najtrudniejszy w dziesięcioletnim zarządzaniu.

Realizujemy wiele inwestycji aktywizujących. Za przykład niech posłuży projekt: ,,Aktywni na rynku pracy”. Dużo ludzi skończyło kursy, odbyło staże zawodowe i znalazło wymarzoną pracę.

Wartość projektu to 1 milion 500 tysięcy złotych. Za kolejny przykład to projekt "Droga do zatrudnienia”. Dzięki niemu 60 osób z orzeczeniami o niepełnosprawności podniosło zupełnie za darmo swoje kwalifikacje. Uczestniczyli w kursach zawodowych zakończonych egzaminami, następnie stażu u pracodawcy, a na koniec zatrudnieniem. Wartość projektu to 700 tysięcy złotych.


Fundacja istnieje już 10 lat, mówi Pan, że pomaganie innym daje Panu siłę i ma sens.

To prawda, fundacja została przeze mnie zarejestrowana 2012 roku. Zaczynaliśmy w małym pokoiku. Miałem to szczęście, że od samego początku byłem wspierany przez mój lojalny zespół. Dziś dalej pełnię funkcję szefa fundacji i zarządzam dwunastoosobowym profesjonalnym zespołem fantastycznych i wrażliwych ludzi , którzy mają pod opieką 100 podopiecznych w różnym wieku i z różnymi schorzeniami. Wspieramy naszych podopiecznych na bieżąco refundacją za leczenie specjalistyczne, zabiegi rehabilitacyjne, kupujemy sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny. Finansujemy również terapię komórkami macierzystymi. Za przykład niech posłuży Dawid Szpak - sfinansowanie jego leczenia komórkami macierzystymi gdzie zapłaciliśmy w sumie ponad 100 tysięcy złotych.

Wspomniał Pan, że w związku rokiem jubileuszowym Fundacji Miśka Zdziśka zafunkcjonują u Państwa w siedzibie "Dni Otwarte z Miśkiem Zdziśkiem”. Proszę powiedzieć Panie Prezesie jaka idea będzie przyświecała tym dniom otwartym 30 maja 2022 i w jaki sposób osoby niepełnoprawne lub rodzice dzieci chorych mogą zapisać się na Dni Otwarte Fundacji Miśka Zdziśka?

Zapraszam bardzo serdecznie na "Dni Otwarte z Miśkiem Zdziśkiem” już 30 maja od godz. 9.00 do 18.00. W czasie dni otwartych będziemy oferować mieszkańcom naszego powiatu oraz województwa darmowe wsparcie konsultacjami naszych specjalistów tzn. Rehabilitant , Terapeuta, Logopeda, Psycholog , Prawnik - wszystkie konsultację będą bezpłatne. Chciałbym już dziś Państwa również zaprosić na Dni Otwarte w miesiącu lutym które odbędą się 30 maja w poniedziałek 2022r. od 9.00 do 18.00. Serdecznie zapraszam również do naszego biura w siedzibie Fundacji ul. Przemysłowa 7. Wspólnie z moim zespołem będziemy starać się pomóc, a Pani Renata Wasik odpowie na każde pytanie jak zostać naszym podopiecznym, wyjaśni wszystkie wątpliwości oraz pomoże wypełnić całą dokumentację i będzie w stałym kontakcie z każdym podopiecznym. Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 41 386 65 69 lub e-mail: [email protected] Zapraszam mieszkańców naszego powiatu do korzystania z naszego bezpłatnego wsparcia i pomocy.

Dziękuję wszystkim darczyńcom, dobrym duchom, partnerom, darczyńcom za każde wsparcie dla podopiecznych Fundacji Miska Zdziśka. Specjalne podziękowania kieruję do moich współpracowników na czele z Dyrektor Biura Fundacji Panią Malwiną Sobczyk oraz Biura Rachunkowego Beta Dora jak również dla Kancelarii Prawnej Pana Mecenasa Marcina Równickiego, Pani Mecenas Blance Gzyl za profesjonalną współpracę przez 10 lat funkcjonowania fundacji.

Dziękuję za rozmowę.
Na koniec chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom Województwa Świętokrzyskiego i Powiatu Jędrzejowskiego za serce i wrażliwość dla naszych podopiecznych. Kończąc życzę Państwu zdrowia i spokoju w tych trudnych dla nas chwilach oraz wszystkiego dobrego i zapraszam z całego serca do skorzystania z naszego bezpłatnego wsparcia w Jędrzejowie przy ulicy Przemysłowej 7.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie