10 medali dla Buska w Pucharze Polski Wushu 2017

Adam Ligiecki
Zawodnicy Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai, na zdjęciu z trenerem Andrzejem Cupryjakiem-Sochą, zdobyli dziesięć medali w Pucharze Polski w Krakowie. archiwum klubu
Blisko 300 zawodników z kraju i zagranicy stanęło na starcie XXI Międzynarodowego Pucharu Polski Wushu, jaki w niedzielę zakończył się w Krakowie. Bardzo udany występ zanotowali reprezentanci Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai - nasza skromna, pięcioosobowa ekipa zdobyła 10 medali.

W trzydniowym turnieju w Krakowie startowali zawodnicy 25 klubów Wushu tradycyjnego i sportowego z całego kraju, a także reprezentanci Chin, Czech, Słowacji. Patronem honorowym mistrzostw był prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Najlepiej z buskiej ekipy spisał się Wit Kłuskiewicz, który dwukrotnie stanął na najwyższym podium - wygrał w konkurencji form ręcznych oraz form z szablą, w kategorii wiekowej 9-11 lat. Złoty medal w formach z szablą, ex aequo, zdobył także Marcin Juszczyk, który był trzeci w formach ręcznych (9-11 lat).

"Brąz" w formach ręcznych (9-11 lat) wywalczyła Antonina Stefańska. W kategorii wiekowej 12-14 lat dwa srebrne medale zdobył Franciszek Stefański - formy ręczne i formy z włócznią, zaś Konrad Gołuzd był trzeci w formach z szablą.

W walkach qingda do 50 kilogramów pierwsze miejsce zajął Konrad Gołuzd. W kategorii wagowej do 60 kilogramów "złoto" dla Buska wywalczył Franciszek Stefański.

- Chciałbym bardzo podziękować moim zawodnikom za dobry, a zarazem ostatni występ w tym roku. W marcu 2018 roku czekają nas zawody w Gdyni i Wieliczce - mówi Andrzej Cupryjak-Socha, prezes i trener Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai.