12 Twardziel Świętokrzyski. 100 kilometrów pokonało 118 osób...

  12 Twardziel Świętokrzyski. 100 kilometrów pokonało 118 osób (ZDJĘCIA)

  /r/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  12 Twardziel Świętokrzyski. 100 kilometrów pokonało 118 osób (ZDJĘCIA)
  1/4
  przejdź do galerii
  Już po raz 12 grupa zapaleńców rajdów górskich organizuje jeden z czołowych maratonów górskich w Polsce – „Twardziela Świętokrzyskiego”.
  Współorganizatorami imprezy są Studium Wychowania Fizycznego iSportu Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych wraz z zaangażowanymi studentami Uczelni, Klub Turystyki Pieszej PTTK „Przygoda” oraz Samorządowe Centrum Kultury i Sztuki w Strawczynie, przy znacznej pomocy gmin Bieliny i Zagnańsk.
  W 100 kilometrowym rajdzie, na trasie Gołoszyce – Strawczynek / czerwony, główny szlak po Górach Świętokrzyskich /na listach startowych znalazło się 168 osób, w tym 43 kobiety.
  Tym razem goście, którzy objęli imprezę patronatem honorowym lub wystąpili w roli sponsorów, zaproszeni zostali na otwarcie maratonu, gdyż zakończenie miało czysto sportowy charakter. Na otwarcie przybył dyrektor Jacek Kowalczyk z Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego, wójt Szczepan Skoru-pski z Zagnańska i sponsorujący imprezę prezes Stanisław Rupniewski z Przedsiębiorstwa Techniczno-Handlowego Supon Kielce.

  Warto podkreślić skalę trudności tej imprezy. Przewyższenie na trasie wynosi około 2500 metrów. Pierwsza część rajdu przebiega w nocy, przez najtrudniejszy odcinek, błotnisty i wymagający technicznie, w Paśmie Jeleniowskim. A potem jeszcze 75 kilometrów przez Święty Krzyż, Łysicę itd…aż do Strawczynka.

  Organizatorzy także mają bardzo trudne zadanie, gdyż trasa przebiega w terenie często mało dostępnym. Do tego na dystansie ponad 100 km. Jednak dzięki doświadczonym członkom Komitetu Organizacyjnego, studentom WSEPiNM, którzy obsługują punkty kontrolne, pomocy gmin, przez które prowadzi szlak rajdu, wszystko udaje się znakomicie.
  Pomysłodawcą i motorem napędowym imprezy jest Ryszard Łopian, zaś Komandorem Rajdu – „góral z zamiłowania”, Andrzej Żeleźnikow.
  Łącznie „Twardzielami Świętokrzyskimi” zostało 118 osób w tym 31 kobiet. W tym 83 – letni! Maciej Ignatowski, senior maratonu. Mieliśmy na imprezie przedstawicieli prawie wszystkich województw.
  Dziękujemy wszystkim organizatorom rajdu, którzy poświęcili kawałek „długiego weekendu”. Zapraszamy za rok,bo to już kultowa impreza i warto w niej uczestniczyć i walczyć!

  Zobacz galerię  ILE DAJEMY DZIECKU DO KOPERTY NA KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ?
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Chętnie oglądasz teleturnieje? Sprawdź się! [QUIZ]
  Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


  Dzień Matki 2018 - prezenty na Dzień Matki? TOP 10
  Drogie paliwo w Polsce? Zobacz ile za paliwo zapłacisz na świecie!

  Czy umiesz ochronić się przed kleszczem?
  Sprawdź się, czy dobrze znasz polskie seriale! (QUIZ)  ZOBACZ TAKŻE:
  Info z Polski: nieustające strajki opiekunów niepełnosprawnych dzieci, kierowca spłonął w samochodzie, larwy w jajkach w hipermarkecie, szczypiorniści kadry w nietypowej roli


  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone