Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

12 Twardziel Świętokrzyski. 100 kilometrów pokonało 118 osób (ZDJĘCIA)

/r/
Już po raz 12 grupa zapaleńców rajdów górskich organizuje jeden z czołowych maratonów górskich w Polsce – „Twardziela Świętokrzyskiego”.

Współorganizatorami imprezy są Studium Wychowania Fizycznego iSportu Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych wraz z zaangażowanymi studentami Uczelni, Klub Turystyki Pieszej PTTK „Przygoda” oraz Samorządowe Centrum Kultury i Sztuki w Strawczynie, przy znacznej pomocy gmin Bieliny i Zagnańsk.
W 100 kilometrowym rajdzie, na trasie Gołoszyce – Strawczynek / czerwony, główny szlak po Górach Świętokrzyskich /na listach startowych znalazło się 168 osób, w tym 43 kobiety. Tym razem goście, którzy objęli imprezę patronatem honorowym lub wystąpili w roli sponsorów, zaproszeni zostali na otwarcie maratonu, gdyż zakończenie miało czysto sportowy charakter. Na otwarcie przybył dyrektor Jacek Kowalczyk z Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego, wójt Szczepan Skoru-pski z Zagnańska i sponsorujący imprezę prezes Stanisław Rupniewski z Przedsiębiorstwa Techniczno-Handlowego Supon Kielce.

Warto podkreślić skalę trudności tej imprezy. Przewyższenie na trasie wynosi około 2500 metrów. Pierwsza część rajdu przebiega w nocy, przez najtrudniejszy odcinek, błotnisty i wymagający technicznie, w Paśmie Jeleniowskim. A potem jeszcze 75 kilometrów przez Święty Krzyż, Łysicę itd…aż do Strawczynka.

Organizatorzy także mają bardzo trudne zadanie, gdyż trasa przebiega w terenie często mało dostępnym. Do tego na dystansie ponad 100 km. Jednak dzięki doświadczonym członkom Komitetu Organizacyjnego, studentom WSEPiNM, którzy obsługują punkty kontrolne, pomocy gmin, przez które prowadzi szlak rajdu, wszystko udaje się znakomicie.
Pomysłodawcą i motorem napędowym imprezy jest Ryszard Łopian, zaś Komandorem Rajdu – „góral z zamiłowania”, Andrzej Żeleźnikow.
Łącznie „Twardzielami Świętokrzyskimi” zostało 118 osób w tym 31 kobiet. W tym 83 – letni! Maciej Ignatowski, senior maratonu. Mieliśmy na imprezie przedstawicieli prawie wszystkich województw.
Dziękujemy wszystkim organizatorom rajdu, którzy poświęcili kawałek „długiego weekendu”. Zapraszamy za rok,bo to już kultowa impreza i warto w niej uczestniczyć i walczyć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie