13 czerwca odbędą się przedterminowe wybory wójta gminy Tuczępy. Jakie plany związane z pełnieniem roli włodarza ma Klaudia Pałka?

Paweł Więcek
Paweł Więcek
Klaudia Pałka
Klaudia Pałka
13 czerwca odbędą się przedterminowe wybory wójta gminy Tuczępy. O stanowisko ubiega się czworo kandydatów. Jakie plany związane z pełnieniem roli włodarza ma Klaudia Pałka?

Do rywalizacji o fotel wójta gminy Tuczępy w przedterminowych wyborach stanęło czworo kandydatów. Marek Marszałek wystartuje z komitetu "Wyborców Marka Marszałka". Były starosta staszowski Andrzej Kruzel powalczy o mandat pod sztandarem komitetu "Wspólny Samorząd Tuczępy". Klaudia Pałka, przewodnicząca Rady Gminy, kandyduje z ramienia komitetu "Razem Dla Gminy Tuczępy". W wyborach uczestniczy także radny, a w poprzedniej kadencji przewodniczący Rady Gminy Jacek Wilk - komitet "Blisko Ludzi".

Jakie plany związane z pełnieniem roli włodarza ma Klaudia Pałka?

- Mój program opiera się na potrzebach i oczekiwaniach mieszkańców wszystkich miejscowości gminy Tuczępy, zebranych w kluczowe filary: gospodarka, inwestycje i remonty dróg, rozwój przedsiębiorczości, ochrona zdrowia i polityka społeczna, oświata i kultura, ochrona środowiska i rolnictwo i przede wszystkim skuteczny urząd, z wójtem służącym wszystkim mieszkańcom. Pełnienie funkcji włodarza gminy postrzegam jako odpowiedzialną i aktywną służbę- mówi Klaudia Pałka.

- Będę dążyć do modernizowania dróg gminnych i dojazdowych do pól dając wszystkim sołectwom równe szanse na rozwój. Podejmę skuteczne kroki w kierunku modernizacji sieci wodociągowej oraz rozbudowy kanalizacji. Będę modernizować oświetlenie uliczne, aby podnieść bezpieczeństwo mieszkańców gminy Tuczępy – wymienia Klaudia Pałka.

- Wypromuję gminę Tuczępy pod względem obszarów atrakcyjnych inwestycyjnie i turystycznie, poszukując nowych inwestorów z jednoczesnym poszanowaniem interesów mieszkańców. Będę dalej współpracować ze wszystkimi stowarzyszeniami, Kołami Gospodyń Wiejskich oraz wszystkimi jednostkami OSP, zapewniając pomoc przy opracowywaniu wniosków oraz wsparcie finansowe zadań statutowych – deklaruje Klaudia Pałka.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców już jesienią ubiegłego roku podjęto działania związane z inwestycją budowy Ośrodka Zdrowia w Tuczępach i będę je aktywnie kontynuować. Podejmę starania o funkcjonowanie tak potrzebnych specjalistów w nowej przychodni, ale też o utworzenie na terenie gminy dziennego środowiskowego domu samopomocy dla osób starszych i niepełnosprawnych – podkreśla Klaudia Pałka.

- Zależy mi, aby uruchomić nowe możliwości rozwoju kultury gminnej dla dzieci, młodzieży i seniorów poprzez zwiększenie ilość i atrakcyjności wydarzeń oferowanych przez Centrum Kultury, szczególnie w okresie wakacyjnym. Wydłużę czas pracy przedszkoli. Powołam Młodzieżową Radę Gminy, z którą będę konsultować działania i projekty. – mówi Klaudia Pałka.

- Pomogę mieszkańcom w pozyskiwaniu środków finansowych na wymianę źródła ogrzewania, na wykonanie termomodernizacji poprzez między innymi wsparcie konsultacyjne programu „Czyste powietrze”. Zapewnię rolnikom merytoryczną pomoc w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na nowoczesny rozwój gospodarstw. Podejmę działania w kierunku rozwoju turystyki i gospodarstw agroturystycznych – zaznacza Klaudia Pałka.

- Przy ścisłej i intensywnej współpracy z sołtysami, radnymi oraz pracownikami urząd będę sprawnie zarządzać gminą, która jest własnością mieszkańców. Zadbam o skuteczne pozyskanie środków zewnętrznych krajowych i unijnych na inwestycje – mówi Klaudia Pałka.

Przedterminowe wybory wójta gminy Tuczępy zarządzono w związku z rezygnacją Marka Kaczmarka ze stanowiska włodarza. Na pełniącego funkcję wójta premier wskazał Marka Marszałka - dotychczasowego radnego oraz szefa Prawa i Sprawiedliwości w gminie.

Nie lekceważ migreny. To może być niebezpieczne!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie