14 medali i rekordy siłaczy Tęczy Społem Kielce na mistrzostwach Polski w Puławach

Zuzanna Kula.
14 medali zdobyli zawodnicy Tęczy-Społem Kielce na rozegranych w Puławach mistrzostwach Polski w trójboju siłowym.

Starty otworzyła aktualna wicemistrzyni świata seniorek w kategorii 47 kg - Zuzanna Kula, tym razem startując w kategorii 52 kg i zajmując pierwsze miejsce z wynikiem 270,5 kg. Pomimo kontuzji zawodniczka 3-krotnie poprawiała rekordy Polski juniorek do lat 23: 115, 118,5 i 120,5 kg, oraz dwukrotnie seniorek: 118,5 i 120,5 kg. W przysiadzie i martwym ciągu z powodu kontuzji mięśni grzbietu zaliczyła po jednym podejściu na 75 kg.

Zuzanna Mogielska w kategorii 69 kg juniorek do lat 18 zajęła drugie miejsce z wynikiem 217,5 kg (przysiad 80, wyciskanie leżąc 47,5, martwy ciąg 90 kg). Pojedynek o drugie miejsce stoczyły Angelika Szaro i Wiktoria Białacka w kategorii do 69 kg. Po przysiadach i wyciskaniu leżąc obie zawodniczki uzyskały ten sam wynik, 160 kg: Wiktoria zaliczyła 150 kg w przysiadzie i 55 w wyciskaniu, a Angelika, odpowiednio, 107,5 i 62,5. Sytuacja rozstrzygnęła się w martwym ciągu, w którym Białacka zaliczyła 140 kg, uzyskując 310 kg, a Angelika 155 kg z trójbojem równym 325 kg, co dało jej drugi miejsce, a Białackiej trzecie.

Mistrzyni świata juniorek do lat 23 w kategorii superciężkiej, Karolina Kołata, uzyskała 405 kg (100+140+165), zajmując pierwsze miejsce. Zawodniczka podjęła próbę ataku na rekord Polski juniorek do lat 23 na 144 kg, ale tego ciężaru już nie wycisnęła.

Kołata zajęła równie trzecie miejsce w klasyfikacji open w kategorii młodzieżowców z wynikiem 61,07 punktów.

Wśród najmłodszych uczestników zawodów, juniorów do 16 lat, bardzo dobrze wypadli Radosław Rogala w kategorii 53 kg i Patryk Przeździecki w kategorii 83 kg. Radosław zajął pierwsze miejsce wynikiem 237,5 (92,5+45+100), a Patryk, w debiutanckim starcie, drugie miejsce, zaliczając 340 kg (105+95+140). Również mistrzem Polski został debiutant Jakub Bzinkowski w kategorii 74 kg - zaliczył 450 kg (155+95+200).

Dwóch kadrowiczów walczyło w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy w trójboju siłowym, w kategorii juniorów do lat 20: Hubert Jasiński (93 kg) i Mateusz Szymkiewicz (120 kg). Hubert zaliczył 647,5 kg (255+175+217,5) zajmując drugie miejsce. To samo miejsce zajął tegoroczny mistrz świata juniorów, Szymkiewicz, z wynikiem 530 kg (190+130+210).

Trzeci zawodnik w tej kategorii wiekowej, Konrad Góra zajął pierwsze miejsce z wynikiem 512,5 kg (180+142,5+190). Hubert Jasiński zajął trzecie miejsce w klasyfikacji open juniorów do lat 20 uzyskując 70,37 punktów.

W młodzieżowcach (do 23 lat) wystartowało czterech zawodników Tęczy Społem. Wicemistrz Europy juniorów do lat 23, Sławomir Szymura, zajął w mistrzostwach Polski drugie miejsce, zaliczając swój rekord życiowy - 530 kg (190+130+210) w kategorii 66 kg. Razem z nim startował Błażej Tkacz, zajmując trzecie miejsce z wynikiem 380 kg (150+80+150). W kategorii 93 Karol Brożyna wywalczył trzecie miejsce zaliczając 655 kg w trójboju (237,5+160+252,5). Jego bezpośredni rywal, Juliusz Rychwalski, uzyskał 7,5 kg mniej i z wynikiem 647,5 kg (260+140+247,5) zajął czwarte miejsce. Mateusz Ząbek zajął piąte miejsce w kategorii 93 dobrym wynikiem 700 kg (260+180+260).

W klasyfikacji drużynowej Tęcza Społem Kielce wygrała w trzech kategoriach wiekowych: juniorkach do lat 23, juniorach do lat 20 i 23. W juniorach do lat 16 kielecki klub zajął trzecie miejsce.

W tym samym dniu Tęcza Społem nadspodziewanie dobrze wypadła w pierwszych drużynowych mistrzostwach Polski. Po MP w trójboju siłowym, w Puławach odbyły się drużynowe mieszane mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc i wyciskaniu leżąc klasycznym. Każda drużyna liczyła po dwóch mężczyzn i dwie kobiety, startujących w jednej z dwóch konkurencji.

Tęcza wystawiła trójkę zawodników, przy czym jedna z nich musiała startować w dwóch konkurencjach. Zuzanna Kula wystartowała klasycznie, zaliczając 82,5 kg, co dało drużynie 77,92 pkt. Natomiast w wyciskaniu leżąc uzyskała w kategorii 57 juniorek do lat 23 dwa rekordy Polski - 117,5 kg i 121 kg. Ten ostatni wynik jest również rekordem Polski seniorek i jest nadzwyczaj wartościowy ze względu na trzeci start tej zawodniczki w tym dniu. Przyniósł on Tęczy Społem 82,81 pkt.

W swoim drugim startcie Mateusz Ząbek zaliczył 165 kg w kategorii 93, dodając drużynie 78,74 pkt. Czwarty zawodnik drużyny, Hubert Jasiński , wynikiem 175 w kategorii 105 kg, przyniósł 57,77 pkt.

Ostatecznie Tęcza Społem zajęła drugie miejsce z sumą punktów 297,26, pokonując renomowany w wyciskaniu TKKF Azory Kraków, 289,53 pkt. Pierwsze miejsce zajęło Stowarzyszenie Centrum Formy Dąbrowa Górnicza z dorobkiem 355,13 punktów.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: