16 czerwca wybory do Rady Powiatu Koneckiego. Prezentujemy liderów list komitetu Innowacyjny Samorząd

Paweł Więcek
Paweł Więcek
Od lewej: Damian Milczuszek i Dawid Lewicki.
Od lewej: Damian Milczuszek i Dawid Lewicki.
16 czerwca wybory do Rady Powiatu Koneckiego. Swoich kandydatów wystawi osiem komitetów. Prezentujemy dwie jedynki komitetu Innowacyjny Samorząd.

W zeszłą środę upłynął termin rejestracji komitetów wyborczych w przedterminowych wyborach do Rady Powiatu Koneckiego. Swój akces w batalii o władzę w samorządzie zgłosiło osiem podmiotów politycznych.

Liderów list w dwóch na cztery okręgi wytypował komitet Innowacyjny Samorząd.

Okręg numer 1 (miasto i gmina Końskie) - Damian Milczuszek, były kandydat na burmistrza miasta i gminy.

Okręg numer 2 (miasto i gmina Stąporków) - Sławomir Kusztal, działacz społeczny, regionalista, propagator lokalnej historii.

- W dalszym ciągu ustalamy liderów list w okręgach 3 i 4. Prowadzimy rozmowy z jednym z komitetów bezpartyjnych nad połączeniem się pod szyldem Innowacyjnego Samorządu i może okazać się. że otrzymają oni lidera w którymś z tych okręgów - mówi Damian Milczuszek.

W poniedziałek na konferencji prasowej Damian Milczuszek tak odniósł się do kwestii przedterminowych wyborów do Rady Powiatu Koneckiego:

- Przede wszystkim chciałbym poinformować, że wspólnie z wieloma zaangażowanymi mieszkańcami Konecczyzny zarejestrowaliśmy Komitet Wyborczy Wyborców INNOWACYJNY SAMORZĄD. Związane jest to z obecną sytuacją na koneckiej scenie politycznej - czyli przedterminowymi wyborami do Rady Powiatu Koneckiego. Ostatnie miesiące ujawniły, do czego mogą doprowadzić cyniczne kalkulacje polityczne i szafowanie stanowiskami. Zamiast oczekiwanych zmian na lepsze przeżywaliśmy zdrady koalicyjne, waśnie i spory polityczne, a ostatecznie byliśmy świadkami paraliżu w funkcjonowaniu Starostwa, co naraziło powiat na straty finansowe oraz wizerunkowe. Często cytowana przeze mnie sentencja, że szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów, znajduje sens i w tym przypadku. Głosowanie na ludzi, którzy niejednokrotnie już po kilkanaście lat sprawują ważne stanowiska bez oczekiwanych rezultatów, nowych rozwiązań i usprawnień w działaniu starostwa, kończy się właśnie tak, jak skończyła się miniona kadencja Rady Powiatu. Nadszedł już najwyższy czas, by zmienić ludzi bez werwy i pomysłu, na ludzi ambitnych, przedsiębiorczych i pełnych energii do działania. Zapraszam do współpracy wszystkie osoby, którym na sercu leży przyszłość naszego regionu.

Robert Deszczyński zaapelował o uczestnictwo w wyborach. - Musimy się zmobilizować i pójść do wyborów, niska frekwencja będzie sprzyjać twardemu elektoratowi obecnie rządzących, a ci przez ostatnie kilkanaście lat już mieli szansę i w naszym odczuciu jej nie wykorzystali, a ostatnia krótka kadencja już dobitnie to pokazała - powiedział.

Źródło: vivi24

Wideo

Dodaj ogłoszenie