2. liga. AZS UJK Społem Kielce wygrywa derby i dedykuje je młodemu tacie

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, PGE VIVE II Kielce przegrało z AZS UJK Społem Kielce.

PGE VIVE II Kielce - AZS UJK Społem Kielce 27:29 (12:17)

PGE VIVE II: Wałach, Kuczkowski - Urbanowski, Szyc 4, Wójcik 6 (3), Pinda 4, Murzec, Syska 1, Żmudzki 1, Mazur 3, Cender 2, Włodarski 4, Cieszkowki 1, Balawejder, Zdziech 1.

AZS UJK Społem: Jastrząb - Bernacki 5, Papaj, Bulski 4, Boszczyk 4, Kubicki 1, Stępnik 1, Szafarczyk 3, Siedlarz 8, Sornat, Hady 1 (1), Grzesik 2.

W pierwszej połowie dość wyraźna była przewaga gości, którzy cały czas prowadzili kilkoma bramkami. W 13 minucie było 4:10, w 26 - 10:17. W drugiej połowie goście zagrali nieco słabiej, szczególnie w końcówce. Jeszcze w 53 minucie rezerwy PGE VIVE przegrywały 22:29, ale rzuciły ostatnie pięć bramek w meczu.

W zespole AZS UJK Społem nie zagrał Mirosław Curyło, który w dniu meczu został ojciem. Koledzy z zespołu dedykowali mu wygraną.

KIEDYŚ PASTWISKO, DZIŚ SUZUKI ARENA. ZOBACZ HISTORIĘ KIELECKIEGO STADIONU [ZDJĘCIA]