2 liga koszykówki. AZS UJK Kielce odniósł wysokie bardzo ważne zwycięstwo nad KS Kutno. Faza play off jest już dla nich bardzo blisko

Damian Wiśniewski
Zawodnicy AZS UJK Kielce z KS Kutno wygrali 22 punktami w meczu 24. kolejki rozgrywek koszykarskiej drugiej ligi.

KS Kutno - AZS UJK Kielce 69:91
Kwarty:
22:20, 21:17, 13:31, 13:23.
KS Kutno: Krawiec 10 (2 razy za trzy punkty), Poznański 8, Ćwirko-Godycki 10, Stopierzyński 15, Podworski 6, Ślebocki 2, Popławski, Lewandowski 3 (1x3), Kowalski 8, Stachera 7.
AZS UJK: Sowa 23 (3x3), Adamczyk 11, Czapla 10 (2x3), Nowik 10 (2x3), Parszewski 11, Zygmunciak 2. JAgiełło 12 (2x3), Lis 3 (1x3), Fugiński 9 (2x3), Grad.

Śmiało można powiedzieć, że podopieczni trenera Rafała Gila z AZS UJK Kielce „nie dojechali” na pierwszą połowę, ale kiedy wskoczyli już na odpowiednie dla siebie obroty, to gospodarze mieli bardzo mało do powiedzenia.

Pierwsza połowa nie była jednak dla kielczan udana. Po pierwszych pięciu kwartach przegrywali oni pięcioma punktami, ale w drugiej części gry zaczęli zdecydowanie lepiej grać w ataki. Aż 54 punkty rzucili kielczanie tylko w trakcie trzeciej i czwartej kwarty. Poprawili także swoją grę w obronie, o czym świadczy fakt, iż w drugiej połowie stracili 26 punktów.

Co ciekawe, aż sześciu zawodników kieleckiej drużyny rzuciło 10 lub więcej punktów - Błażej Sowa 23, Igor Jagiełło 12, Arkadiusz Adamczyk 11, Maciej Parszewski 11, Konrad Nowik 10, Maksymilian Czapla 10.

Dzięki tej wygranej AZS UJK na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej pozostaje w gronie ekip z prawem do walki w play off o awans do pierwszej ligi.