2 liga koszykówki. AZS UJK Kielce przegrał z Akademią Koszykówki Legii Warszawa

DW
Piotr Osiakowski był najskuteczniejszym zawodnikiem AZS UJK. Rzucił łącznie 17 punktów. Damian Wiśniewski
W swoim trzecim meczu sezonu 2020/2021 koszykarze AZS UJK Kielce doznali trzeciej porażki. Tym razem drugoligowi podopieczni Rafała Gila ulegli na własnym parkiecie Akademii Koszykówki Legii Warszawa.

AZS UJK Kielce - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 79:89 (11:29, 27:21, 22:20, 19:19)
AZS UJK: Zygmunciak 4 (0/1 celnych rzutów za trzy punkty), Czapla 5 (0/5), Nowik 7 (1/3), Osiakowski 17 (2/4), Parszewski 15 (1/3), Sowa 11 (1/2), Jagiełło 14 (3/6), Wierzgałą 3 (1/3), Lis 3 (1/2), Fugiński (0/1).
Legia II: Didier-Urbaniak 22 (3/7), Szpyrka 9 (0/4), Hałąs 9 (1/1), Kuźkow 34 (7/10), Sadowski 9 (1/1) Śliwiński, Kołakowski, Jamiołkowski, Janik 2, Benigni 2 (0/2), Składanowski, Wasilewski 2 (0/1).

Kielczanie przegrali ten mecz przede wszystkim przez kiepską pierwszą kwartę w swoim wykonaniu. Przyjezdni z Warszawy uzyskali sobie wówczas przewagę 18 punktów, której gospodarze nie zdołali już odrobić, mimo że dwie kolejne kwarty rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Świetnie w zespole z Warszawy zagrał Przemysław Kuźkow, który rzucił 34 punkty, w tym trafił aż siedem na dziesięć rzutów za trzy. Kielczanie pod tym względem wyglądali gorzej od swoich rywali.

Przegrali także walkę podkoszową. W zbiórkach w ataku goście byli lepsi w stosunku 34-24, w zbiórkach w obronie bilans na korzyść drugiego zespołu Legii wynosił 7-4.

Była to trzecia z rzędu porażka w trzecim meczu tego sezonu w wykonaniu AZS UJK Kielce. Okazję do pierwszego zwycięstwa klub ten będzie miał za tydzień. Wówczas zmierzy się na wyjeździe z ŁKS AZS UŁ SG Łódź. Będzie to w sobotę 24 października, początek meczu o godzinie 17.