2 liga koszykówki. AZS UJK Kielce przegrał z ŁKS Coolpack Łódź 98:119 (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W meczu siódmej kolejki drugiej ligi koszykówki AZS UJK Kielce doznał piątej w tym sezonie porażki. Tym razem uległ we własnej hali ŁKS Coolpack Łódź różnicą 21 punktów

AZS UJK Kielce - ŁKS Coolpack Łódź 98:119.
Kwarty:
22:29, 33:34, 22:27, 21:29.
AZS UJK: Czapla 19 (2x3), Lesisz 6 (2x3), Nowik 7 (1x3), Osiakowski 2, Życzkowski 45 (3x3), Basas 1, Lis 10 (3x3), Grad.
ŁKS: Bartoszewicz 9, Kulon 25 (3x3), Dominiak 17, Świt 5, Wróbel 23 (1x3), Gajek, Maj, Mycko 4, Gwardecki 28 (4x3), Kołodziejczyk 4, Zapart 4.

Mający przed tym meczem bilans 1-4 kielczanie na pewno nie byli faworytami z rywalem, który posiadał komplet zwycięstw. Łodzianie przyjechali do stolicy województwa świętokrzyskiego z zamiarem zwycięstwa i potwierdzili to już w pierwszej kwarcie, wygranej siedmioma punktami.

Najbardziej wyrównana była druga odsłona gry, w której kielczanie popisali się dużą skutecznością - rzucili 33 punkty, ale rywal i tak był o jedno oczko lepszy.

Pozostałe dwie kwarty padły łupem ŁKS i to on wygrał ten, robiąc to wysoko - różnicą 21 punktów.

Najlepszy w zespole z Kielc był Oskar Życzkowski, który rzucił aż 45 punktów i był najskuteczniejszym zawodnikiem całego meczu. Uzbierał również jedenaście zbiórek (trzy w ataku, osiem w obronie).