2 liga koszykówki. AZS UJK Kielce przegrał z Turem Basket Bielsk Podlaski. Pierwsza kwarta była obiecująca

Damian Wiśniewski
Oskar Życzkowski rzucił dla AZS UJK Kielce 22 punkty, ale jego zespół wrócił z Bielska Podlaskiego jako pokonany Damian Wiśniewski
W meczu dwunastej kolejki drugiej ligi koszykarze AZS UJK Kielce doznali porażki mierząc się z KKS Turem Basket Bielsk Podlaski.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - AZS UJK Kielce 107:78
Kwarty: 23:26, 37:20, 24:16, 23:16.
Tur: Zygmunciak 11 (3x3), Bębeniec 12 (2x3), Wróblewski 2, Giżyński 25, Szwedo 4, Grigoruk 6 (1z3), Lewandowki 11 (1x3), Tradecki 25 (6x3), Milewski, Weres 6 (2x3), Marczuk 6 (1x3)
AZS UJK: Lis 21 (3z3), Czapla 14 (3x3), Lesisz 3, Nowik 7 (1x3), Życzkowski 22 (1x3), Malesza 3 (1x3), Augustyn, Suwaluk, Grad 8.

W meczu 12. kolejki kielczanie mierzyli się z jedną z czołowych drużyn w lidze, w której występuje trzech byłych koszykarzy AZS UJK: Michał Szwedo, Jakub Lewandowsk i Przemysław Zygmunciak. Z tej trójki najwięcej "szkody" kielczanom zrobili Zygmunciak i Lewandowski, którzy rzucili po 11 punktów.

Kielczanie wygrali pierwszą kwartę, ale w kolejnych zdecydowanie lepsi byli gospodarze. Najskuteczniejszym zawodnikiem AZS UJK był Oskar Życzkowski, który zdobył 22 punkty i zanotował siedem zbiórek (dwie w ataku i pięć w obronie).

Dla kielczan to dziewiąta porażka w tym sezonie. W sobotę powalczą o trzecie zwycięstwo.