2 liga koszykówki. AZS UJK Kielce wygrał na wyjeździe z MKS Ochotą Warszawa

Damian Wiśniewski
W meczu dziewiątej kolejki drugiej ligi koszykówki AZS UJK Kielce mierzył się na wyjeździe z MKS Ochotą Warszawa. Podopieczni trenera Rafała Gila wygrali po niezwykle emocjonującym, zakończonym dogrywką, pojedynku.

MKS Ochota Warszawa - AZS UJK Kielce 94:96 (21:18, 17:26: 26:15, 23:28, dogrywka 7:9)
Ochota: Górka 32 (2/5 celnych rzutów za trzy), Rudko 13 (1/2), Jesionek 18 (0/1), Wójcik 8, Bystrou 2 (0/2), Gębal 2 (0/1), Wojciechowski 2, Ciliskan 14, Grudziński 1 (0/2).
AZS UJK: Sowa (1/3 celnych rzutów za trzy), Zygmunciak 24 (6/10), Nowik 6 (0/4), Osiakowski 18 (2/5), Parszewski 23 (1/3), Jagiełło 2 (0/2), Wierzgała 2, Lis 5 (1/1), Fugiński, Czapla 7.

Kielczanie zwyciężając w stolicy Polski osiągnęli swój czwarty triumf w dziewiątym mecz. Starcie z warszawską Ochotą było natomiast wyjątkowo wręcz emocjonujące. Do ostatecznego triumfu przyczyniła się natomiast najmocniej świetna postawa Przemysława Zygmunciaka, który rzucił 24 punkty, z czego aż 18 dzięki rzutom za trzy.

Mecz ten był drugim przypadkiem w tym sezonie, kiedy rywalizację AZS UJK Kielce kończyła dogrywka. Za pierwszym razem kieleccy akademicy musieli schodzić z parkietu z opuszczonymi głowami po tym, jak pokonali ich zawodnicy KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Starcie to miało olbrzymią dramaturgię, podobnie jak pojedynek w Warszawie. Jedni i drudzy na zmianę osiągali przewagę, by w kolejnej kwarcie samemu musieć gonić wynik.

Pierwszą "ćwiartkę" spotkania wygrali gospodarze, jednak zrobili to tylko trzema punktami. Później wyraźnie lepsi byli goście z województwa świętokrzyskiego, którzy drugą kwartę wygrali różnicą dziewięciu punktów - w takim samym stosunku przegrali z kolei partię numer trzeci.

W czwartej kwarcie na 0,7 sekundy przed końcową syreną gospodarzy prowadzili trzema punktami, ale Zygmunciak trafił wtedy za trzy i był remis. W tych dramatycznych okolicznościach ekipa z Kielc doprowadziła do remisu i dogrywki. Tę natomiast rozpoczęła nie tak, jak zapewne sobie to zaplanowała.

W tej części pojedynku koszykarze MKS Ochoty Warszawa prowadzili już bowiem pięcioma punktami. Tutaj jednak sytuacja również zmieniała jak się w kalejdoskopie i kielczanie ostatecznie wyszli na prowadzenie i wygrali dogrywkę oraz cały mecz dwoma punktami.

Kolejny mecz koszykarze ze stolicy województwa świętokrzyskiego rozegrają piątego grudnia we własnej hali z KS Kutno.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0