2 liga koszykówki. AZS UJK Kielce wygrał ważny mecz z Sokołem Ostrów Mazowiecka

Damian Wiśniewski
AZS UJK Kielce pokonał we własnej hali Sokół Ostrów Mazowiecka. To bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o awans do fazy play off.

AZS UJK Kielce - Sokół Ostrów Mazowiecka 98:91 (21:23, 21:15, 27:25, 29:28)

AZS UJK: Szewczyk 27 (1/1 celnych rzutów za trzy), Lewandowski 17 (5/11), Pawlak (0/3), Szwedo 24 (0/1), Osiakowski 11 (0/3), Wierzgała 5 (1/1), Bloda 6 (0/2), Busz 8 (1/3), Fugiński (0/2).

Sokół: Łapiński 18 (1/2), Cukierda 17 (1/3), Słoniewski 2 (0/2), Gąsiorowski 5 (1/1), Szczerbatiuk 8 (2/6), Grzeliński 13 (1/4), Sienkiewicz 4 (0/2), Izrailewski 2 (0/3), Abdelaal 7, Zadroga, Zuber 9 (0/1), Kazimierczuk 6.

Sokół to jeden z zespołów zaangażowanych w walkę o awans do fazy play off. Zespół ten znajduje się tuż pod czołową ósemką drugiej ligi. W meczu z AZS UJK od początku byli równorzędnym przeciwnikiem i zdołali nawet zwyciężyć w pierwszej kwarcie.

Pozostałe trzy padły łupem kielczan, ale były one wygrywane nieznacznie. Różnicę na korzyść zespołu ze stolicy województwa świętokrzyskiego zrobili przede wszystkim Maciej Szewczyk, który rzucił aż 27 punktów (mając przy tym 84% skuteczności - zdecydowanie najwięcej na parkiecie) oraz Michał Szwedo który do 24 punktów dołożył także 10 zbiórek w obronie w ataku. Cały kielecki zespół był lepszy pod koszem - w zbiórkach zwyciężył 43:35.

AZS UJK wygrał ostatecznie siedmioma punktami, choć w pewnym momencie prowadził już nawet różnicą 14. To zwycięstwo przerwało serię porażek kieleckiego zespołu, która zatrzymała się na trzech. Za tydzień czeka go kolejny mecz z rywalem mającym podobną sytuację w tabeli, z PKK 99 Pabianice.