2 liga koszykówki. AZS UJK Kielce wygrał z Profi Sunbud PKK 99 Pabianice we własnej hali

Damian Wiśniewski
W niedzielę 15 listopada w meczu ósmej kolejki drugiej ligi AZS UJK Kielce wygrał we własnej hali z Profi Sunbud PKK 99 Pabianice. Przerwał tym samym swoją serię porażek.

AZS UJK Kielce - Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 90:73 (28:25, 14:17, 30:16, 18:15)

AZS UJK: Sowa 4 (1/4 celnych rzutów za trzy), Zygmunciak 8 (1/4), Nowik 16 (2/6), Osiakowski 11 (2/2), Parszewski 13, Jagiełło 29 (5/7), Augustyn (0/1), Wierzgała 2, Suwaluk, Lis, Grad 2, Czapla 5 (1/4).

PKK 99: Wasilewski 13 (3/7), Mik 19, Karpiak 6, Fabiszewski 3 (0/1), Sauter 3 (1/4), Rejniak, Grabowski, Zawadzki 1 (0/2), Gralewski 17 (2/4), Sobolewski 4, Jurga 5 (1/1), Wnuk 2.

W środę 11 listopada AZS UJK Kielce grał we własnej hali zaległy mecz trzeciej kolejki z UNB AZS UMCS Start Lublin 50:86. Wcześniej 87:93 przegrali w ramach siódmej kolejki z Sokołem Ostrów Mazowiecka. Podopieczni trenera Rafała Gila w niedzielę przełamali więc swoją kiepską serię przegranych spotkań.

Pokonali ostatnią drużynę z tabeli dużą różnicą punktów, choć pierwsza połowa starcia była bardzo wyrównana.

Bardzo dużą rolę odegrał w tym zwycięstwie Igor Jagiełło, który rzucił aż 29 punktów, w tym pięciokrotnie trafiał z dystansu za trzy. Najlepszy w zespole gości, Krystian Mik, zdobył o dziesięć punktów mniej. Nie podjął natomiast żadnej próby rzutu za trzy

Kielczanie wykazali się w tym spotkaniu przede wszystkim znacznie lepszą skutecznością niż rywale. W rzutach za dwa punkty było to 55,6% do 47,4%, a w rzutach za trzy 42,9% do 28%.